Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

TAROT / VELIKA ARKANA

V rámci programu Světového romského festivalu Khamoro se letos představí významný romský výtvarný umělec Zoran Tairović  (Srbsko) s výstavou TARIT / VELIKA ARKANA, která proběhne 11. 11. 2021 - 9. 12. 2021  v Galerii Novoměstské radnice. Výstava představí soubor 20 velkoformátových originálních děl včetně multimediálního a multidisciplinárního představení. Jedná se o autorskou práci Zorana Tairoviće za dobu jeho 35letého uměleckého působení (1986–2021).

 

Výstava v Galerii v přízemí Novoměstské radnice / 11. 11. - 9. 12. 2021

 

Zveme Vás na vernisáž výstavy, která proběhne 10.11.2021 od 18:00 v Galerii Novoměstské radnice. Účast na kulturní akci se řídí aktuálními nařízení vlády ČR.

 

Otevřeno út - ne 10 - 18 hodin

mezi 12. - 13. hod 30 minut polední pauza

 

http://www.nrpraha.cz/program/1111/tarit-velika-arkana/

Nová spolupráce na projektu Podpora romské menšiny na území městské části Praha 3

Městská část Praha 3 realizuje od 1. září 2021 projekt s názvem „Podpora romské menšiny na území městské části Praha 3“. V rámci projektu bude zřízeno nové pracovní místo romského poradce s plným úvazkem na Úřadě MČ Praha 3. Romský poradce významnou mírou přispěje k integraci romské komunity v území, kde je tato menšina nejpočetnější národnostní menšinou. Poradce bude fungovat jako mediátor mezi romskou menšinou a majoritní společností.

Číst dál...

HOW TO GET ACQUAINTED WITH FOREIGNERS? OR OTHERWISE HOW TO GET TO KNOW THE CZECHS?


Sign up for the unique Family Next Door project and experience different cultures through their traditional dishes!

Číst dál...

Slovo 21, z. s. hledá asistenta/asistentku v účetnictví

 

Hledáme asistenta/asistentku v účetnictví, jehož/jejíž úkolem bude výpomoc při kontrole a evidenci dokladů, sledování čerpání projektových rozpočtů, účetní administrativa apod. Frekvence práce bude dle dohody (min. 3 dny v týdnu, 3 hodiny denně).

 

Co od Vás očekáváme my:

- systematičnost, smysl pro detail, pečlivost
- pracovitost, spolehlivost, zodpovědnost
- češtinu na vynikající úrovni
- znalost MS Office
- znalost účetního programu Pohoda výhodou - schopnost samostatně pracovat a myslet

 

Co nabízíme:
- práci na dohodu o provedení práce (DPP)
- úvodní zaškolení – nemusíte se bát, nehodíme žádného neplavce do hlubokých vod
- kanceláře v centru Prahy ve skvělém multikulturním kolektivu
- plat dohodou – vy něco navrhnete, my něco navrhneme a někde se potkáme 

 

Datum nástupu do práce: co nejdříve

 

Zájemce prosíme o zaslání životopisu a krátkého motivačního dopisu (max. 1 strana) na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 22. 10. 2021.

Více informací o naší organizaci a projektech naleznete zde: http://www.slovo21.cz

Family Next Door 2021

The successful project Family Next Door, which has been complementing our organization's portfolio since 2004, will continue this year as well, in the form of a meeting of Czech and foreign families at a joint lunch. The meetings will take place throughout the Czech Republic. So far, we have managed to organize a total of 838 meetings in the Czech Republic, which brought together 4644 people. In November 2021, 30 meetings will take place.

 

Who can participate?

A Czech family or a family of foreigners from third countries with legal residence status in the Czech Republic can join the joint meal.

 

How is the meeting conceived?

The families decide whether they want to be the host or not. One of the 30 scheduled meetings will then take place in the household of the host family. Registered families are connected based on certain criteria (age, profession, occupation, interests, number and age of children, etc.)This ensures common topics for conversation and a friendly atmosphere. Often such relationships continue even after dinner.

At each meeting, there is an assistant, whose task is not only to mediate communication and oversee the course of the meeting but also, if necessary, to break the initial shyness. The project has been contributing to the strengthening of the multicultural environment for many years. Through its original and individual form, it is aiming to enable and support the establishment of mutual communication between Czech society and foreigners from third countries living in the Czech Republic.

 

How do I apply?

You can apply by filling out the FORM or by phone at (+420) 222-522-070

 

Do you have any questions?

Do not hesitate to contact Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (state Family in addition to 2021 in the subject) or by phone (+420) 222-522-070


This activity takes place within the Project for the integration of foreigners, co-financed by the Ministry of the Interior of the Czech Republic.

The project has been implemented with the financial support of the capital city of Prague.

Date of update: 30/08/2021

FAMILY NEXT DOOR 2021! APPLY FOR THE UNIQUE DINING!Read the feedback of the participating families and decide to try non-traditional dining for families of Czechs and foreigners named Family Next Door Project. The unique event brings impressive experiences of intercultural communication and the opportunity to try new traditional dishes. Registered families are paired by the project assistants, who decide based on age, hobbies, language and place of residence of the participants. In recent years, families from Syria, India, Belarus, Turkey, Egypt, Libya, Iran, Algeria, Russia, Ukraine, Armenia, Vietnam, Mongolia and New Zealand have joined. And of course, from the Czech Republic.

Číst dál...

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.