Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Studenti VŠE dali výtěžek z charitativní akce na projekt "Mami, tati, já chci do školy"

 

To nás opravdu potěšilo! Studenti Vysoké školy ekonomické v Praze se rozhodli, že výtěžek z jejich charitativní akce dají na účely projektu občanského sdružení Slovo 21 „Mami, tati, já chci do školy“! Situace kolem segregaci romských dětí v českém školství není lhostejná, říkají.

 "Jako studenti VŠE - magisterského programu mezinárodního managementu jsem se rozhodli, díky interaktivní části Cems clubu, zorganizovat charitativní akce pro studenty. A právě výtěžek z jedné z akcí jsme využili na podporu projektu „Mami, tati, já chci do školy“ občanského sdružení Slovo 21.

Přišlo nám, že otázka vzdělávání Romů je v naší společnosti jedním z těch nejdůležitějších témat a problémů, který se nikam neposouvá. A to byl především důvod, proč jsme se rozhodli přispět malou částkou na aktivity projektu, který je zaměřený převážně na romské rodiče, aby oni sami bojovali se segregací v českém školství, protože nám tato problematika není lhostejná.


Podle nás by Romové, stejně jako i neromové, měli mít stejnou startovací pozici, každý má přeci právo na kvalitní vzdělání, a to by se také mělo v naší společností u všech žáků podporovat. Hodláme také jako studenti Vysoké školy ekonomické se sdružením Slovo 21 spolupracovat i do budoucna. Rádi bychom například zkušenosti nabité při studiu předávali mladým Romům, nabídli jim doučování či mentoring a tím zvýšili možnost na přijetí na střední a vysokou školu."

 

Aylin Akyolová a Marta Dils, studentky VŠE

Facebook Slovo 21

40326723

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

slovo 4 19 web-nahled

Slovo 21, z. s.
Štěpánská 1
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.