Aktuality

Rodina Odvedle získala prestižní cenu manželů Maurerových

Při slavnostním vyhlášení ankety Mauerův výběr Grand restaurant, která na konci roku 2013 určila deset nejlepších restaurací v Česku, získalo ocenění i občanské sdružení Slovo 21. Porota ocenila přínos projektu Rodina Odvedle, který v Česku funguje už deset let.

 V Míčovně Pražského hradu převzala spolu s dalšími čtyřmi organizacemi cenu i finanční dar ředitelka sdružení Slovo 21 Jelena Silajdžić. „Nesmírně si té ceny vážíme. My neděláme tu pravou gastronomii, jak si ji každý představí, přesto jídlo je hlavním elementem setkání rodin. Jídlo sbližuje a jsme rádi, že to tak cítí i manželé Mauerovi,“ sdělila po převzetí ceny v podobě finanční odměny 70 000 Kč Silajdžić.

Sdružení Mau se rozhodlo věnovat celkovou částku 350 000 Kč na konto organizacím a společností, které se dlouhodobě pomáhají sociálně slabším. Letos manželé Maurerovi zvolili tyto problémové oblasti: potravinovou banku, bezdomovectví, zdravé svačiny pro děti z rukou handicapovaných a začlenění cizinců do naší společnosti. A právě projekt „Rodina Odvedle 2013“ občanského sdružení Slovo 21 zaujal porotu svým originálním nápadem společných obědů seznamující české rodiny s rodinami cizinců z třetích zemí jedním z nejpřirozenějších způsobů – společným stolováním. „Rodinky“ po právu patří mezi inovativní projekty, které přispívají k lepšímu budování multikulturní společnosti v ČR.

Tým organizace Mau ocenil kromě samotné tradice integračního projektu, který 24. listopadu 2013 proběhl již podesáté, i navíc to, že se za dobu své působnosti úspěšně rozšířil také do dalších zemí EU. „Věříme, že poskytnutý dar napomůže k tomu, aby měl tento cenný projekt své stabilní místo v české společnosti a v příštích letech oslovil co největší počet zájemců,“ říká zakladatelka občanského sdružení Mau Monika Maurerová.

Facebook Slovo 21

40326723

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

bulletin

Slovo 21, z. s.
Štěpánská 1
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.