Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Přihlaš se do unikátního tréninku kulturního managementu - Khamoro sdílí zkušenosti

 

Máš v plánu v budoucnu realizovat kulturních akce na profesionální úrovni? Chceš rozšířit své organizační dovednosti a nechat se inspirovat zkušenými lídry v této oblasti? Zašli přihlášku na unikátní trénink.

Hlavním cílem tohoto tréninku je podpořit tvořivost a rozvíjet organizační schopnosti mladých Romů v oblasti produkce kulturních programů. Existuje mnoho talentovaných a vzdělaných romských umělců, ale jen málo z nich studovalo kulturní management nebo mělo možnost stát se součástí produkčního týmu kulturní události na profesionální úrovni.

Organizace Slovo 21 hledá účastníky pro týdenní trénink „Khamoro sdílí zkušenosti“, který se bude konat v rámci 18. ročníku Světového romského festivalu Khamoro. Trénink se bude konat ve dnech 29. 5. – 4. 6. 2016 v Praze.

Na základě dřívějších zkušeností jsme zjistili, že nejúčinnější způsob, jak zapojit mladé lidi s určitou praxí, je zúčastnit se přímo produkce velkého festivalu jako Khamoro. Program tréninku bude obsahovat jak teoretickou část (tvorba programu, dramaturgie, výběr umělců, technická podpora, složení týmu, PR a mediální pokrytí, fundraising ...), tak praktickou část (přípravu akcí festivalu Khamoro).

 

KDO SE MŮŽE PŘIHLÁSIT?

  • Mladí Romové, kteří mají velký zájem v budoucnu realizovat kulturní akce a již mají určitou zkušenost s pořádáním kulturní akce
  • Lidé ve věku od 20 do 30 let
  • Lidé z České republiky a Slovenska

 

PODMÍNKY ÚČASTI

Zašlete nám svůj životopis a motivační dopis na e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sdělte nám, proč se chcete tohoto tréninku zúčastnit a jaké máte očekávání. Prosíme, buďte konkrétní. Napište, které kulturní akce byste rádi v budoucnu chtěli realizovat (open air koncerty, festivaly, výstavy a jiné), co byste v programu chtěli mít apod.

Veškeré náklady spojené s tréninkem jsou hrazené (stravné, ubytování pro mimopražské účastníky, cestovné, materiály). Pro trénink vybereme 10 účastníků. Poplatek, který se v případě absolvování celého program vrací, činí 500 Kč (18 Euro).

Všichni účastníci obdrží akreditaci na festival Khamoro (přístup na všechny akce) a certifikát o absolvování týdenního tréninku Khamoro sdílí zkušenosti. Ti nejúspěšnější se pak budou podílet na přípravách následujícího ročníku Světového romského festivalu Khamoro.

Své přihlášky zasílejte do 10. dubna 2016 do 00:00 h. Následný výběr bude probíhat do 15. dubna 2016.

Své dotazy zasílejte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo volejte na tel. č. 222 511 434

Facebook Slovo 21

40326723

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

slovo 4 19 web-nahled

Slovo 21, z. s.
Štěpánská 1
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.