Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Češi a cizinci se sejdou „V šest před domem“ - tisková zpráva

Staňte se i Vy součástí nevšedního setkání a poznejte v rámci akce „ V šest před domem“ své zajímavé sousedy pocházející z různých koutů. Přijďte 23. 6. 2016 do parku Klamovka na Praze 5.

Od 18:00 budete mít příležitost seznámit se s jinou kulturou, poznat jiné tradice, zvyky, poslechnout si netradiční životní příběhy, ochutnat speciality kuchyní a k tomu hudební a taneční vystoupení. Čeká vás originální piknik, s příjemnou atmosférou, na který jistě jen tak nezapomenete a hlavně vás určitě obohatí.

 

„Kolik z nás opravdu pozná své sousedy? Míjíme se na chodbách, ve výtahu, před domem nebo v parku. Nevíme však o sobě nic. V České republice však žije mnoho minorit, které nelze jen přehlížet. Cizinci se podílejí na rozvoji naší společnosti, ve které jsou rovnocennými obyvateli a přispívají ke kvalitě života v ČR,“ říká koordinátorka projektu Ljiljana Batovanja, ze Slova 21, z. s.

Hlavním cílem této akce je navzájem se poznat, porozumět si a navázat přátelství založené na respektu a úctě mezi Čechy a cizinci z třetích států. To může napomoci k lepšímu soužití cizinců a obyvatel žijících na městské části Prahy 5.

Čeká vás bohatý program, který všechny návštěvníky jistě potěší. K dobré náladě přispěje například kapela z Ukrajiny, z Čech a nebo zpěvačka z Ruska, která Vás okouzlí romantickými i jazzovými písněmi. Vystoupí i děti z Mateřské školky Klamovka, vietnamský taneční soubor a řada dalších. A pokud se budete chtít  naučit přípravu oblíbených vietnamských závitků, budete moci tak učinit v rámci workshopů. 

Aktivita v „V šest před domem“ je první částí integračního projektu „Podpora integrace cizinců na území MČ Praha 5“, který se koná v rámci projektů obcí na podporu integrace cizinců na lokální úrovni v roce 2016. 

V rámci tohoto projektu se budou dále na Praze 5 konat další akce, v září se uskuteční dětský den a koncem roku proběhne i Oslava Mezinárodního dne cizinců.

 

Projekt realizuje Městská část Praha 5 a nezisková organizace Slovo 21, z.s. za podpory Ministerstva vnitra České republiky.

 

letak-v-sest-pred-domem

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.