Projekt 'Můžeme hrát spolu' seznámí studenty s hudebníky z jiných kultur

Slovo 21 se stalo aplikačním garantem etnomuzikologického projektu "Můžeme hrát spolu". Cílem projektu je bližší seznámení univerzitních a středoškolských studentů s hudebníky z jiných kultur. A to prostřednictvím společného muzicírování. Společná hudební díla vytvoří na sérii workshopů, pořádaných jak na akademické půdě Pedagogické fakulty University Karlovy a Fakulty humanitních studií,  tak na různých středních školách. 

Projekt využívá sociálně-homogenizačního potenciálu, který poskytuje společné provozování hudby, obohacené o aspekt mezilidského sdílení.

Workshopy povedou: 

Mário Bihári - nevidomý romský hudebník, narozený na Slovensku, avšak etablovaný v Čechách, kde vystudoval Konzervatoř Jana Deyla. Širší pozornost k němu přitáhla Zuzana Navarová, pro jejíž kapelu KOA skládal. Svou multistylovost prokazuje hrou s různými interprety; k romským vlivům nejvíc odkazují Bachtale Apsa a Gadjo.cz.

Papis Nyass ze severoafrické Gambie. V České republice žije od roku 1996.  Pracuje pro společnost Africký dům. Vyučuje a předvádí tanec a západoafrické rytmy. Dále dělá terapii rytmem, bodypercussion a africký bodyshape. Žije se svou rodinou v Praze.

Aida Mujačić - v Bosně vystudovala klavír a zpěv. Do Prahy přišla v roce 2008 studovat Hudební vědu na FF UK. V současné době se zaměřuje na etnomuzikologii (balkánskou lidovou hudbu, především bosenský sevdah). Působí v kapelách Korjen a Fes a v sólových projektech, učí na základní umělecké škole hru na klavír a zpěv.

Ioannis Kapnistis pochází z řeckého Korintu, kde vystudoval hru na kytaru a působil ve sboru s repertoárem tradiční řecké hudby. V Praze pak vystudoval hudební výchovu na pedagogické fakultě UK. V současné době působí v kapelách Boro Balkan Band, Džezvica, DUO Boro a Janis a vystupuje v sólových projektech v rámci řecké komunity. Příležitostně také skládá hudbu k divadelním projektům.

Bližší informace k projektu a videa ke shlédnutí najdete na: www.etnomuzikologie.eu/vyzkum/hrajeme-spolu

ID9A9608

ID9A0853