Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

21 let festivalu Khamoro v 17 krabicích

Bezpochyby světovým unikátem je archiv brožur, plakátů, letáků, fotek i videozáznamů z akcí či článků z novin o festivalu Khamoro. Nejspíš nikde na světě nenajdeme takové množství materiálu týkajícího se romské kultury a hudby. Uměleckou dokumentaci, která vznikla v minulých jedenadvaceti letech, před několika dny zástupkyně Slova 21 předaly v 17 krabicích Archivu hlavního města Prahy.

 


„Khamoro je jedním z největších profesionálních romských festivalů na celém světě. Prezentuje romskou kulturu a profesionální hudbu romské i neromské veřejnosti z České republiky a zahraničí ve všech jejích rozměrech a podobách. Dokumentace zachycuje například vystoupení více než dvě stě skupin a více než sto padesát kulturních a uměleckých akcí od roku 1999,“ uvedla ředitelka Slova 21 Jelena Silajdžić.


Dosud byly plakáty či brožurky uloženy v kanceláři Slova 21. Videodokumentace z akcí se zas nacházela v archivu České televize. Nyní bude vše profesionálně archivováno a díky tomu bude tento unikát zachován pro budoucí generace.


„Zároveň bychom rádi tento archiv zpřístupnili nejrůznějším organizacím a institucím, jako je třeba ministerstvo kultury, Muzeum romské kultury i odborníkům, expertům, novinářům nebo lidem z umělecké sféry pro další využití v jejich práci, a to nejen v České republice,“ dodala Jelena Silajdžić.


Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.

 

 

Facebook Slovo 21

40326723

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

slovo 4 19 web-nahled

Slovo 21, z. s.
Štěpánská 1
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.