AndroMedia

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Co je v plánu ve druhé polovině projektu AndroMedia?

Pokračujeme v implementaci projektu AndroMedia, který podporuje rozvoj umělecké a kulturní kritiky prostřednictvím interdisciplinárních aktivit a přispívá ke zvýšení zájmu a znalostí kritiků i široké veřejnosti v oblasti prezentace romské kultury.

Číst dál...

Jakub Patkaň: V hudbě se na rasismus nehraje

 


Hudebník Jakub Patkaň se k hudební produkci dostal už v 15 letech, aktivní je téměř osm let. Jak vnímá kritiku romského umění? A co by poradil hudebníkům, aby byli takzvaně více vidět? Nejen na tyto otázky najdete odpovědi na následujících řádcích.

Číst dál...

#poznejteslovo #AndroMedia - Izabela Chalupníková

Poznejte motivaci, která stojí za tvrdou prací našich projektových koordinátorů. Představujeme vám další článek ze série #poznejteslovo.

Dnes vás seznámíme s talentovanou Izabelou, koordinátorkou projektu AndroMedia. Izabela je začínající zpěvačka romského původu, nejen to jí dělá perfektní koordinátorkou projektu AndroMedia/V Médiích, zaměřeného na kritiku romské tvorby v médiích pro širokou veřejnost.

Číst dál...

Kritika romského umění: Jaká je? A je vůbec konstruktivní?

 S umělci je neodmyslitelně spjata také kritika. O umění se zkrátka musí mluvit. Ať už je kritika pozitivní, nebo negativní, tak vždy má být hlavně konstruktivní. Jen taková zpětná vazba může umělce i celé dané umělecké odvětví někam posunout. A to je právě něco, čeho se tak úplně nedostává umění, které tvoří Romové.

Číst dál...

Diskuse "Kritika romské hudby" - Tisková zpráva

10.04.2021 Tisková zpráva

 

Romská kultura a umění jsou součástí národního, evropského, ale i světového kulturně-uměleckého prostoru a neustále se vyvýjí a roste. Kromě zkušených umělců je na scéně nová generace mladých vzdělaných kreativců, tvořících v oblasti hudby, tance, nových médií, výtvarného a alternativního umění, divadla a literatury. Bohužel, dodnes nemůžeme mluvit o dostatečném zájmu kritiků, kteří by hodnotili objektivně tvorbu a prezentaci romské kultury a umění.

Číst dál...

Malá letní škola proběhne i tento rok během světového festivalu Khamoro v rámci projektu AndroMedia.

Datum konání: 30. 5. – 5. 6. 2021.

Malá letní škola je týdenní kurz pro studenty vysokých škol organizovaný v rámci světového romského festivalu Khamoro. Letošní kurz nese název " Romská hudba a hudební kritika " a je provázaný s projektem AndroMedia, jehož hlavním cílem je podpořit kritické hodnocení romkého umění.

Číst dál...

Romská tvorba v průběhu historie I

#andromedia

 

Díl 1. Počátky romské tvorby - lidové umění

 

Výtvarné umění romských autorů se dnes zdá být novinkou, nicméně jeho kořeny sahají do dávné minulosti.  V cyklu článků "Romská tvorba v průběhu historie" se zaměříme na dějiny romského umění ve světě i v Česku. Vydejme se tedy cestou časem a připomeňme si počátky svébytného odvětví kultury.

Číst dál...

sledujte facebook

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.