AndroMedia

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

#poznejteslovo #AndroMedia - Izabela Chalupníková

Poznejte motivaci, která stojí za tvrdou prací našich projektových koordinátorů. Představujeme vám další článek ze série #poznejteslovo.

Dnes vás seznámíme s talentovanou Izabelou, koordinátorkou projektu AndroMedia. Izabela je začínající zpěvačka romského původu, nejen to jí dělá perfektní koordinátorkou projektu AndroMedia/V Médiích, zaměřeného na kritiku romské tvorby v médiích pro širokou veřejnost.

-Povíš čtenářům jak dlouho pracuješ ve Slovu 21 a na čem?

V organizaci Slovo 21, z.s. pracuji od prosince minulého roku. S organizací jsem ale spojena již od roku 2016, kdy jsem zde každý rok externě spolupracovala během Světového festivalu Khamoro. Dále jsem soukromě doučovala sociálně slabé žáky základních škol v rámci projektu Dža Dureder. Momentálně pracuji jako projektová koordinátorka na projektech AndroMedia a Gendaľipen.

-Čemu se věnuješ v osobním životě?

V osobním životě se hodně věnuji (a do budoucna plánuji věnovat) zpěvu a vlastní tvorbě. Není jednoduché se prosadit v Česku jako začínající romský umělec se specifickým hudebním stylem. V mé tvorbě mě hodně ovlivňují západní hudební styly, zejména R&B, soul a jazz. Zpívám v různých jazycích, převážně v romštině, angličtině a španělštině. Hudbu tvořím společně se svým přítelem, se kterým, si myslím, skvěle doplňujeme..

-O čem je projekt AndroMedia?
Projekt AndroMedia se zaměřuje především na konstruktivní kritiku z různých pohledů, ve všech uměleckých směrech. Naším cílem je zahájení otevřené konverzace o romské tvorbě mezi širokou veřejností. Jak všichni víme, romská kultura je jakýmsi způsobem v mediích většinou opomíjena.

-Komu pomáhá projekt a čím?
Chceme pracovat se studenty, kteří v budoucnu pomohou šíření objektivního kritického názoru na romskou kulturu. Dále se zaměřujeme na práci s našimi partnery, kteří pomohou dál předávat poslání našeho projektu. Jedním z nejdůležitějších projektových bodů je pro nás oslovení široké veřejnosti, která je a bude tím největším poskytovatelem názorů na romskou kulturu.

-Jaké jsou plánované projektové aktivity?
Projekt AndroMedia začal v prosinci minulého roku. V druhé polovině roku máme již naplánováno několik aktivit, mezi kterými jsou: semináře pro studenty Univerzity Karlovy zaměřené na psaní recenzí v oblasti romského umění, dále organizované diskuse zaměřené na otevření rozhovoru o kritice hudby, literatury a dokonce i divadla. Také v září plánujeme vyjet na Island, kde proběhne seminář pro studenty na Univerzitě na Islandu organizovaný námi společně s naším partnerem doktorkou Sofií Zahovou. V červnu proběhla jedna z naších prvních diskusí na téma kritika romské literatury.

 

Projekt je financován Fondy EHP 2014 – 2021, program Kultura.

sledujte facebook

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.