Aktuality

Vzdělávací kurzy pro účastníky projektu Odborné stáže pro budoucí romské profesionály

V tomto roce se do projektu Odborné stáže pro budoucí romské profesionály zapojila také nadace Bader Philantropies, která účastníky projektu, jak z loňského, tak z letošního ročníku podporuje v dalším vzdělávání prostřednictvím kurzů.

Stážisté si kurzy vybírají sami dle uvážení, ale na výběru se podílí i naše organizace. Kromě kurzů zajišťujeme také učební materiály pro účastníky.

Letos jsme naše stážisty podpořili v těchto kurzech:

  • Anglický jazyk
  • Komunikační dovednosti
  • Daňová soustava v ČR
  • Webová Java
  • Programuj!: Android v hlavě
  • Český jazyk

Na začátku září jsme uspořádali pro všech pět stážistů z druhého kola projektu Odborné stáže pro budoucí romské profesionály 2017, dvoudenní kurz konaný v Praze „Jak uspět u pohovoru,“ vedený doktorkou Hanou Slámovou. Věříme, že důkladná příprava na pohovor je důležitým prvním krokem při hledání zaměstnání.

Koordinátorka projektu Sabina Badžová v tom vidí jasnou výhodu. „Většina českých i mezinárodních společností nechce zaměstnávat absolventy vysokých škol bez praxe, mladí lidé jsou často pro svou absenci zkušeností během výběrových řízení odmítnuti. Prostřednictvím vzdělávacích kurzů a odborných stáží se snažíme alespoň částečně eliminovat problém s praxí u romských studentů.“ 

Do projektu je možné se zapojit v rámci dalšího projektového ročníku. Aktuální nabídku stáží naleznete zde:

http://slovo21.cz/index.php/aktuality/615-odborna-staz-v-pr-agenture-hill-and-knowlton-strategies

http://slovo21.cz/index.php/aktuality/618-odborna-staz-v-mezinarodni-skole-v-praze-international-school-of-prague

 

 

Bader     US Emb logo 70mm COL     slovo21-logo

Facebook Slovo 21

Vítejte v ČR - adaptačně-integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

Snmek obrazovky 2016-04-21 v16.41.30

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Akreditované kurzy pro veřejnou správu

Nevíte si rady v komunikaci s cizinci či Romy?

Nabízíme 2 akreditované kurzy pro zaměstnance státní správy a samosprávy - kurz Romové a instituce a kurz Mezikulturní kompetence. Oba kurzy mají platnou akreditaci od Ministerstva práce a sociálních věcí. 

Více informací najdete na stránce projektu.

akreditovane kurzy uvodni

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

02 17 web

Rodinka-2017-web-700x991px web

Vybíráme z Bulletinu Slovo

02 17 web smallAKTUÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VĚČNÉ MIGRAČNÍ TÉMA

Integrace jako výzva – kreativní přístupy jako odpověď je název konference, kterou letos uspořádalo Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty. Místo nezáživných administrativních formulací, které se více nebo méně léta opakují – občas i do slova opisují –, se účastníci pokusili jinak uchopit společný život ve městech a místech, kde žijí, bydlí a pracují spolu příslušníci většiny a menšin.
Naše adresa:
Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Spojení:
Telefon: 222 511 434, 222 522 070, 222 518 554
Telefon/fax: 222 520 037

O nás

Zapsaný spolek Slovo 21 je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro, který je dodnes jedním z největších projektů organizace. Slovo 21 se ale neorientuje jen na aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku. Zabývá se také cizineckými integračními projekty. Asi nejznámějším je neformální setkání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle.