Všechny projekty pro cizince

Pacemaking the Education and Employment

realizace projektu: říjen 2016 – březen 2018

Slovo 21 se stalo partnerem projektu Pacemaking the Education and Employment: Answers to New Challenges and Opportunities, jehož hlavním cílem je propojit vzdělávání s trhem práce se záměrem dosažení větší zaměstnanosti a to u menšin jako jsou Romové a migranti. Hlavním koordinátorem projektu je Pučko otvoreno učilište Koprivnica z Chorvatska.

 

logo P-EE

Jedná se o projekt v rámci evropského projektu Erasmus+, který trvá od října 2016 do konce března 2018. Za tuto dobu mají partneři z Chorvatska, České republiky, Velké Británie, Polska, Itálie a Litvy sestavit kurikulum, které pomůže při vytváření nové pracovní pozice, kterou žádná z partnerských zemí zatím nemá. Koordinátor zaměstnanosti a vzdělání, což je prozatím pracovním názvem nově vznikající pozice, bude propojovat zaměstnavatele, nezaměstnané a vzdělávací instituce, aby se vzdělávání dospělých co nejdříve usměrnilo ke skutečným potřebám zaměstnavatelů.

Projekt má tři klíčové aktivity: první z nich je již zmíněné vytvoření kurikula skládajícího se ze čtyř modulů, které budou vytvářet přímo partneři projektu, a každý bude zodpovědný za určitou jeho část. Další aktivitou je příprava učitelů na základě navržených osnov, výroba učebních materiálů dle standardů andragogiky a také výzkum a analýza pokroku a kvality projektu. Poslední aktivitou je hodnocení a propagace prostřednictvím oznámení v tištěných a elektronických mediích a organizace závěrečné konference.

Transnacionální setkání

V rámci projektu se uskuteční pět transnacionálních setkání, která usnadní práci partnerů na projektu. Mimo tato setkání probíhá komunikace přes email a video konference, které bývají několikrát do měsíce.

První setkání proběhlo v říjnu 2016 v Chorvatsku ve městě Koprivnica, kde se koordinátoři a partneři seznámili, probrali problematiku spojenou s cílem projektu a dohodli se, jak budou spolupracovat. Následující setkání budou v tomto roce v Polsku, České republice, Velké Británii a v roce 2018 v Itálii.

 

pee 3 web   pee 1 web

pee 2 web

 

Druhé transnacionální setkání proběhlo v Polsku ve městě Lodž. Hlavní náplní tohoto setkání bylo doladit 1. modul vznikajícího kurikula, který májí na starosti partneři z polské univerzity Spolecna Akademia Nauk.

IMG 20170223 101717 kopie   IMG 20170222 102022 kopie

IMG 20170223 123853 kopie

Následující transnacionální setkání proběhne ve Velké Británii, které je plánováno na začátku května. V září roku 2017 proběhne další setkání a to v České republice a v roce 2018 navštíví partneři projektu Itálii.

 

Koordinátor projektu:

Pučko otvoreno učilište Koprivnica - Chorvatsko

Koprivnica

Partneři projektu:

Spolecna Akademia Nauk (SAN), soukromá vysoká škola -  Polsko, Lodž

Polsko

Fakulta pedagogických věd – Chorvatsko, Osjek

chorvatsko

Infor Elea, italské konsorcium 250 veřejných a soukromých institucí a hospodářských partnerů

Italie

Slovo 21, z. s., nevládní nezisková organizace – Česká republika, Praha

R

MBM Training and Development Center LTD, mezinárodní společnost z Velké Británie, Bristol

UK

Vilnius „Židinio“, gymnázium pro dospělé z Litvy

Litva

Webová stránka projektu:

http://www.p-ee.eu/

 

 

Tento projekt je realizován za finanční podpory programu Erasmus+ Evropské unie.

patner logo

Facebook Slovo 21

Vítejte v ČR - adaptačně-integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

Snmek obrazovky 2016-04-21 v16.41.30

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Akreditované kurzy pro veřejnou správu

Nevíte si rady v komunikaci s cizinci či Romy?

Nabízíme 2 akreditované kurzy pro zaměstnance státní správy a samosprávy - kurz Romové a instituce a kurz Mezikulturní kompetence. Oba kurzy mají platnou akreditaci od Ministerstva práce a sociálních věcí. 

Více informací najdete na stránce projektu.

akreditovane kurzy uvodni

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

bulletin 0217 cover

Rodina Odvedle 2017 kopie

Vybíráme z Bulletinu Slovo

maryna ukrajinka small„V ČESKU JSEM SI SPLNILA SVŮJ SEN,“ ŘÍKÁ RODILÁ UKRAJINKA

Maryna Novotná už deset let pracuje v pardubické škole Svítání, která pečuje o děti a mladé lidi s různými hendikepy. Když před rovnými dvaceti lety přicestovala do České republiky, nemyslela si, že by tu zůstala natrvalo. „Jakmile jsem v roce 1997 na Ukrajině dostudovala pedagogickou školu, bylo mi jasné, že tam odpovídající práci neseženu,“ vysvětlovala Maryna Novotná, která se rozhodla, že kvůli zaměstnání svou rodnou Ukrajinu na čas opustí.
Naše adresa:
Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Spojení:
Telefon: 222 511 434, 222 522 070, 222 518 554
Telefon/fax: 222 520 037

O nás

Zapsaný spolek Slovo 21 je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro, který je dodnes jedním z největších projektů organizace. Slovo 21 se ale neorientuje jen na aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku. Zabývá se také cizineckými integračními projekty. Asi nejznámějším je neformální setkání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle.