Cílem projektu BIDARIPEN je podpořit Romy na lokální úrovni ve zvýšení jejich občanských kompetencí tak, aby se stali rovnocennými partnery, respektovanými místní samosprávou a mohli spolurozhodovat o tom, co se kolem nich děje a také sami navrhovali změny, které uznají za potřebné.
On Saturday the 2nd of February 2019, the first meeting of Paramisara, a Czech Club of Roma writers, was held at the Prague City Library. Fourteen Roma authors came to the founding meeting of the Club, among whom were writers as Eva Danišová, Irena Eliášová, Ilona Ferková, Iveta Kokyová and poet Renata Berkyová.
Výstavu fotografií romských žen ‘Neviditelná síla’ představila organizace Slovo 21 publiku v norské metropoli a zároveň pomohla zorganizovat kulturní program, od přednášek o romské historii po společný koncert romských hudebníků z Norska, Rumunska, Ruska a Česka. Norská organizace Romano Kher, která akci Romský týden ve svých prostorách zorganizovala, se totiž inspirovala festivalem Khamoro, pořádaném Slovem 21 a pozvala zástupce této organizace do Osla.
V tomto roce se do projektu Odborné stáže pro budoucí romské profesionály zapojila také nadace Bader Philantropies, která účastníky projektu, jak z loňského, tak z letošního ročníku podporuje v dalším vzdělávání prostřednictvím kurzů.
Organizace Slovo 21, z.s. spolu s Velvyslanectvím USA V Praze už 4. rokem nabízí odborné stáže pro romské studenty vysokých a vyšších odborných škol se zájmem o prohloubení svých znalostí a nové získaných dovedností, které uplatní ve svém dalším profesionálním i osobním životě.
Máš v plánu v budoucnu realizovat kulturní akce na profesionální úrovni? Chceš rozšířit své organizační dovednosti a nechat se inspirovat zkušenými lídry v této oblasti? Zašli přihlášku na unikátní trénink!
Projekt: Dža dureder 2019
Aktualizace 15. dubna 2019
Stále se můžete přihlásit!
Matematika, čeština, angličtina, chemie, fyzika, to jsou předměty, které doučují lektoři žáky zapojené v projektu: Dža dureder 2019.
Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.
Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz
Slovo 21, z. s. |
www.slovo21.cz |
|
|
Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.
Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR.
Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.
Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.
Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.