Kvalitní informace = lepší integrace

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

#NejsmeSiCizí: První ankety, příprava debaty a školení

Aktivit na našem projektu máme hned několik, takže se určitě nenudíme a doufáme, že vy také ne. Na webu www.nejsmesicizi.cz je totiž nový článek a chystáme další! Máme za sebou také první anketu, na základě které připravujeme diskuzi s expertem na migraci. Pracujeme ale i na spoustě dalších věcí.

Číst dál...

#NejsmeSiCizí: Nový Bulletin, články i příprava přednášek ve školách!

 

Aktuálně se toho v projektu #NejsmeSiCizí děje celkem dost. Na webu je nové číslo Bulletinu, nový článek, proběhly rozhovory s cizinci a chystá se řada dalších aktivit.

Číst dál...

Co dělá #NejsmeSiCizí v létě?

Léto a s ním spojená takzvaná okurková sezóna je v plném proudu. My ale i přes to máme spoustu plánů, plno práce před sebou, ale i za sebou. Co je nového a na co se můžete těšit?

Číst dál...

#NejsmeSiCizí: Všechna videa storytellingu jsou venku a Bulletin Slovo je připraven ke čtení!

Léto je již v plném proudu, ale aktivity Nejsme si cizí nepočkají! Pokračujeme s plněním webu www.nejsmesicizí.cz zajímavým obsahem, vydali jsme nové číslo Bulletinu Slovo a také pokračujeme v setkávání s novináři.

Číst dál...

Projekt #NejsmeSiCizí: Co je nového v červnu?

 

Už na začátku června jsme spustili nové webové stránky www.nejsmesicizi.cz. Také proběhla snídaně s novináři, díky které se o nás pomalu začínají zmiňovat média. Kromě toho finišují přípravy červnového vydání Bulletinu Slova.

Číst dál...

Spouštíme nový web a dokončujeme několik videí storytellingu

Během května jsme v rámci projektu #NejsmeSiCizí opravdu nezaháleli. Spouštíme nový web, máme natočených pět videí storytellingu a pokračují přípravy vydání nového bulletinu, který bude bezplatně přístupný také na webu projektu. To ale zdaleka není vše, na čem během května pracujeme.

Číst dál...

Co se za březen událo nového a co připravujeme?

Za březen se toho u nás událo opravdu hodně. Zásadní je, že máme vybranou definitivní vizuální podobu projektu #NejsmeSiCizí a že pomalu dokončujeme přípravu nového webu. Také pokračují přípravy očekávaných videí storytellingu. Pracujeme ale na řadě dalších věcí.

Číst dál...

sledujte facebook

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.