Nový domov v České republice

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Integrační semináře „Nový domov v České republice“ sklízejí pozitivní zpětnou vazbu

V rámci projektu „Nový domov v České republice“ již proběhly 4 semináře pro arabsky mluvící a 2 semináře pro rusky mluvící držitele mezinárodní ochrany, z toho 2 semináře se již konaly online.

A co se účastníkům semináře líbilo nejvíce? Co pro ně bylo nejvíce užitečné? Přečtěte si několik zpětných vazeb účastníků:

„Dobrá organizace, obsahuje užitečné a dobré informace, je třeba, aby se každý cizinec v Česku zúčastnil tohoto semináře.“

“Přesnost informací, uspořádání myšlenek, odpovědi na všechny otázky, starost o dítě během semináře, tlumočení do arabského jazyka.“

„Byly tam cenné informace, které jsme se dozvěděli poprvé.“

„Na semináři se mi líbilo: 1) milé setkání a pohostinnost, 2) způsob vystupování lektorů a také tlumočníků, 3) informace, které jsem neznal(a), pro mne byly velmi užitečné, 4) velmi, velmi, velmi vám děkuji.“

„Organizace semináře, lektoři nám dali vyčerpávající odpovědi na naše otázky, kterých bylo mnoho.“

„Získání nových a důležitých informací, lidský přístup pracovníků.“

„Podrobné informace o životě, práci a právech v ČR.“

„The online seminar was good and very beneficial for us. We were satisfied with the quality of the meeting and would like to thank you very much for your support, and for everything.”

Jste držitelem mezinárodní ochrany (s udělenou mezinárodní ochranou po 1. 1. 2017) a máte zájem o účast na semináři?

Ozvěte se nám:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , případně na telefonním čísle: 739 558 794

Více informací a registrační formulář naleznete zde: http://www.novy-domov.cz/

Těšíme se na Vás.

AMIF EUMVslovo21-logo

Projekt Nový domov v České republice AMIF/15/04 je financován Evropskou unií v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a Ministerstvem vnitra České republiky.

 

sledujte facebook

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.