Nový domov v České republice

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Další integrační semináře v září

Po krátké pauze opět připravujeme další integrační semináře pro držitele mezinárodní ochrany s názvem Nový domov v České republice.

Tentokrát se jedná o tyto semináře, které se uskuteční během září:

1) Seminář v arabštině:
• buď prezenční forma semináře v Praze, v sobotu 12. 9. 2020, od 10:00 do 18:00 (jednodenní, 8hodinový; zajistíme dopravu, jídlo, hlídání dětí na místě)
• nebo online forma semináře (přes aplikaci ZOOM, vše Vám dodáme a vysvětlíme, pomůžeme Vám), a to: so 12. 9. – ne 13. 9. 2020, vždy od 13:30 do 17:30 (4 hodiny denně)

2) Seminář v angličtině:
• buď prezenční forma semináře v Praze, v sobotu 19. 9. 2020, od 10:00 do 18:00 (jednodenní, 8hodinový; zajistíme dopravu, jídlo, hlídání dětí na místě)
• nebo online forma semináře (přes aplikaci ZOOM, vše Vám dodáme a vysvětlíme), a to: so 19. 9. – ne 20. 9. 2020, vždy od 13:30 do 17:30 (4 hodiny denně)

Seminář je realizován pod záštitou Ministerstva vnitra ČR a je určen držitelům mezinárodní ochrany, kteří jsou starší 15 let a obdrželi azyl či doplňkovou ochranu po 1. 1. 2017.

Na semináři Vás seznámíme s informacemi v oblasti bydlení, zaměstnání, vzdělávání, zdravotnictví, financích a podobně. Budete mít možnost dozvědět se odpovědi na jakékoliv otázky, které Vás s každodenním životem v České republice napadají. Můžete se těšit též na setkání s hostem, který také získal mezinárodní ochranu v ČR a poví Vám svůj osobní příběh ze začátku života v České republice.

Po skončení semináře obdržíte osvědčení o účasti a krásnou graficky zpracovanou publikaci „Česká republika – váš nový domov“, která vše podrobně a srozumitelně shrnuje.

Zde jsou některé ze zpětných vazeb dosavadních účastníků:
„Dobrá organizace, obsahuje užitečné a dobré informace, je třeba, aby se každý cizinec v Česku zúčastnil tohoto semináře.“
„Na semináři se mi líbilo: 1) milé setkání a pohostinnost, 2) způsob vystupování lektorů a také tlumočníků, 3) informace, které jsem neznal(a) pro mne byly velmi užitečné, 4) velmi, velmi, velmi vám děkuji.“
„Podrobné informace o životě, práci a právech v ČR.“
„Online seminář pro nás byl dobrý a velmi přínosný. Byli jsme spokojeni s kvalitou semináře a chtěli bychom Vám velmi poděkovat za podporu a za vše.“

Registrovat se na jeden z výše vybraných termínů můžete přes registrační formulář (v arabštině) zde: www.novy-domov.cz
nebo nás kontaktujte na tomto e-mailu (v čj či arabštině): Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
či na tomto telefonním čísle (i Whatsapp): 739 558 794 (v případě komunikace v arabštině jsme k dispozici pouze určitý den a čas, předem se tedy omlouváme za případné prodlevy s odpovědí)

Těšíme se na Vás.


Tým Slovo 21, z. s.

sledujte facebook

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.