Rodina Odvedle

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Zveme vás na oběd s Rodinou odvedle

Míjíme se v obchodě, zdravíme se v čekárně, žijeme vedle sebe, ale často se vůbec neznáme… Těmito slovy začíná spot projektu Rodina odvedle, který láká ke společnému stolování českých rodin a rodin cizinců. Poslechněte si ho a sami se přihlaste. Přihlášku najdete v článku.

Číst dál...

Přihlaste se k rodině odvedle!

Zúčastněte se jedinečné akce, při které se nejen dobře najíte, ale také třeba získáte nové přátele, projektu Rodina odvedle. Je určený pro české rodiny i pro rodiny cizinců. 

Číst dál...

Oběd se protáhl na příjemně strávených pět hodin

ROZHOVOR S Janem Schrothem jsme zavzpomínali na loňský společný oběd s Libyjci v rámci projektu Rodina odvedle. Letos se můžete zúčastnit i vy.

Číst dál...

Rodina odvedle 2020

Už posedmnácté letos poslední listopadovou neděli zasedne několik českých rodin a rodiny cizinců ke společnému obědu. Netradiční setkání lidí s odlišnou kulturou, jazykem a zvyky se konají díky projektu Rodina odvedle. Nechcete 29. listopadu také někoho pozvat k sobě na oběd?

 

Číst dál...

Rodina odvedle 2019

Projekt Rodina odvedle vznikl v roce 2004 a od té doby se do projektu zapojilo 1 676 českých rodin a rodin cizinců, kteří žijí v Česku, ale pocházejí ze zemí mimo Evropskou unii. Hlavním cílem této iniciativy je lepší integrace cizinců do české společnosti a snížení předsudků Čechů vůči cizincům. Letošní 16. ročník proběhl 24. listopadu 2019, kdy se se sešlo 62 rodin Čechů a cizinců. U nedělního obědu se potkali lidi s odlišnou kulturou, zvyky a jazyky.

Číst dál...

Facebook Slovo 21

40326723

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

slovo 4 19 web-nahled

Slovo 21, z. s.
Štěpánská 1
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.