Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Khamoro sdílí zkušenosti: Příležitost pro mladé Romy se zájmem o svět produkce

Už začátkem června odstartuje unikátní program, který umožní mladým Romům se zájmem o pořádání kulturních akcí vyzkoušet si produkci v rámci mezinárodního festivalu Khamoro. Tito mladí lidé tak získají skvělou příležitost k prohloubení svých zkušeností s organizací kulturních akcí.

Číst dál...

Medailonky Baruv Fellowship 2020

Podívejte se na madailonky účastníku stáže Baruv Fellowship Program 2020

 

 

 

Rozhovor s Ivetou Kokyovou

Přinášíme vám rozhovor s Ivetou Kokyovou, členkou klubu romských spisovatelů Paramisara. Prozaička, ve své tvorbě čerpá především ze svého dětství, z příběhů o rodině a autentických zážitků. Co jí inspiruje a jak vnímá současnou romskou literaturu se dozvíte v novém článku.

Číst dál...

Jsme národ neviditelných hrdinů a země láskyplných bojovnic. Češi jsou lepší, než si o sobě myslí. Startuje kampaň Takoví jsme

TISKOVÁ ZPRÁVA | 27. dubna. 2021

Necelá polovina Čechů nedůvěřuje neziskovým organizacím a velká část u nich ani netuší, co přesně dělají a proč vlastně existují. Ukazují to opakované průzkumy veřejného mínění posledních let. Nevědomost je přitom živnou půdou pro dezinformace a nepravdivá tvrzení o neziskovkách. Festival svobody proti tomu společně s dalšími organizacemi staví fakta.

Číst dál...

Svět romské literatury je oukouzlující a jedinečný.

Jednotlivá díla mají mnoho společných znaků, a zároveň jsou každá originálem. Jejich jedinečnost se staví na tom, že zejména starší romští autoři většinou nemají literární vzory a ve svých povídkách čerpají ze své ústně z generace na generaci předávané tradice. Romská kultura je založena na samotném vyprávění příběhů. 

V letech 1971-2 na stránkách věstníku Svazu Cikánů-Romů (SCR) Románo ľil byly otištěny první romskojazyčné texty Tery Fabiánové, Andreje Gini nebo Andreje Pešty.

Číst dál...

#mdr21

Mi del o Del le Romenge pre kada baro ďives but bacht the sasťipen, but loš the baripen andro peskero romipen. Paťivales leperas the pro bare manuša, save has anglal o Roma bare Romenca u paľikeras lenge vaš lengero aniben. Andre kale phare ďivesa tumenge kamas, kaj kada sa te preďidživen andro sasťipen the lačhipen.
Tumaro Slovo 21, z.s.

Číst dál...

15 notebooků předáno dětem ze sociálně slabých rodin

Přechod na on-line výuku z důvodu pandemie Covid-19 představuje pro některé žáky ze sociálně slabých rodin problém. Pro on-line formu výuky a správné osvojení studijní látky je zapotřebí kvalitní technické vybavení (počítač/tablet/smartphone s webkamerou, mikrofónem a reproduktorem a stabilní připojení k internetu), které si jejich rodiče mnohokrát nemohou finančně dovolit. 

Číst dál...

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.