Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Konsorcium nevládních organizací vyjadřuje podporu Autonomnímu sociálnímu centru Klinika

Autonomní sociální centrum Klinika čelí hrozbě neprodloužení nájemní smlouvy a odmítnutí podpory od představitelů městské části Praha 3. Za Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR bychom chtěli vyjádřit podporu centru Klinika s žádostí o jeho zachování na Praze 3.

Klinika je jedním z mála reprezentantů občanské solidarity s lidmi prchajícími před válkou v naší zemi. V současnosti, kdy jsou uprchlíci v naší společnosti vesměs redukováni na bezpečnostní riziko, a česká společnost bojuje o svou vlastní tvář pod stínem populistických a fašizujících tendencí, jsou aktivity občanské společnosti ve prospěch uprchlíků velmi důležitou alternativou, která může napomoci odbourávat strach a posilovat odpovědnost za celoevropské řešení migrační krize na občanské úrovni. Chápeme obavy z nepokojů, které vyjadřuje paní starostka v otevřeném dopise vládě. Nicméně ukončení činnosti Kliniky jako řešení problému jen nahrává pravicovému extremismu.  Pokud společnost začne ustupovat extremismu a násilí, bude to pro extrémní a násilné skupiny obrovská vzpruha. Je to přesný opak toho, jak bychom se měli k extremistickým skupinám chovat

Členské organizace Konsorcia poslední dobou také čelí nenávistným projevům a kritice popírající smysl činnosti nevládních organizací. Považujeme za velmi důležité, abychom se společně s veřejnoprávními činiteli postavili proti extremismu a násilí a společně chránili základní principy demokratické společnosti.

Klinika není pouze místem, kde se shromažďovala materiální pomoc pro uprchlíky, kde mohli lidé na cestě v případě nouze přenocovat, ale především místem komunitních aktivit, dobrovolné sociální práce a ohniskem aktivit občanské společnosti. Klinika je další díl do mozaiky služeb a aktivit, kterými je možné a vhodné reagovat na bezprostřední společenské potřeby, a právě proto má v naší společnosti své nezastupitelné místo, které si za první rok své existence podle nás dokázala obhájit. Domníváme se, že centrum Klinika je výjimečnou občanskou iniciativou, na kterou může být Praha 3 hrdá. Žádáme jménem Konsorcia o podporu Kliniky a zachování působnosti na Praze 3.

Praha, 28. února 2016

 

Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR sdružuje 18 nevládních organizací, které se dlouhodobě zabývají problematikou migrace a integrace migrantů.

Kontaktní osoba:  Eva Dohnalová, policy officer, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; 736632002

 

Tisková zpráva ke stažení

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.