Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Máme téměř hotový program Khamora 2016

Těšit se můžete na: Gypsy jazz, flamenco, cimbálovou muziku, písně českých, slovenský a rumunských Romů, ruský soubor plný nostalgie a nádherných tanečnic, balkánskou dechovku, která bezpochyby k romské hudbě patří, a mnoho dalších.

Součástí festivalu budou stejně jako v minulých letech i zajímavé doprovodné akce jako například výstavy, divadlo, dětský den, venkovní představení, seminář a mnoho dalšího. Khamoro je festivalem všech, bez rozdílu národnosti, věku nebo pohlaví. Každý si na něm najde to, co ho nejvíce zaujme a potěší. A to jsme ještě zdaleka nevyčerpali všechny zásoby a neuskutečnili všechny nápady, které máme stále v plánu.

Sledujte aktuální informace na Facebooku a zúčastněte se narozeninové soutěže

Sledujte náš festivalový Facebook a web www.khamoro.cz, kde budeme zveřejňovat medailonky o kapelách, rozhovory, videopozvánky nebo soutěže o vstupenky. Například o nejoriginálnější přáníčko k osmnáctým narozeninám festivalu Khamoro. Zvítězit může i vaše fotografie!

Novinky letošního 18. ročníku

Čeká na vás také řada zajímavých informací a novinek, které budou letošní ročník provázet. Například na pražské chodníky budou malovat bosenští umělci 3D obrazce s romskou tématikou a musím uznat, že výtvory vypadají naprosto úžasně. Nebo Vás určitě potěší informace, že děti do 12 let mají vstupy na všechny placené akce zdarma, a to je dobrá zpráva ne?

Jaký bude program Khamora 2016?

A zde přidáváme malou ochutnávku toho, na co dalšího se můžete těšit :-)

Každý den od 29. 5. – 4. 6. 2016 bude znít romská hudba z různých koutů Prahy. Určitě Vás nejvíce zajímá, jaké kapely letos na Khamoro přijedou.

Již nyní Vám mohu prozradit, že na hlavních podiích budou vystupovat tři zástupci z ČR: kapela Bengas, Milan Kroka live band a náchodský soubor Čilagos. Hudebníci z Čech zahrají i v rámci doprovodných programů.Například z  Ostravy k nám zavítá kapela Duo Prezent.Zahraje také pražská kapela Šenki bend se skvělým houslistou Josefem Šenkim a zpěvačkou Simonou Šenkiovou a řada dalších muzikantů. 

Ze zahraničí přijede: Maroš Bango/SR, DJ Shantel & Bucovina Club Orkestar/DE, The Gypsy Ensable Giani Lincan/NL, The Rosenberg Trio/NL, Gipsy Casual/RO, Menil/ESP, The Zuralia Orchestra/RO, Tekameli/FR, Russka Roma/ RU, Kocani Orkestar/MK.

A to není stále vše! Jednáme ještě s dalšími muzikanty.

Letos se také trochu změnila místa koncertů

Na tradiční hudbu budete moci zavítat na pražskou Náplavku a do Paláce Akropolis. Současná romská hudba bude znít v Clubu La Fabrika a závěrečný galakoncert se uskuteční v SASAZU. Jazzové koncerty proběhnou v nádherných prostorách Jazz Docku a v Lucerně Music Baru.

Kompletní seznam s adresami a konkrétním dopravním spojením naleznete v sekci „místa konání“.

Tamburitza-of-Danube-3

Doprovodný program

V rámci doprovodného programu, představíme dvě výstavy. Jedna se bude týkat dřevěných hraček od profesionálního řezbáře Matěje Holuba s názvem:“…A možná přijede na koze“, která se uskuteční ve Slovenském domě.Druhou výstavu obrazů s názvem „Bári Rakľori“ představí Emílie Rigová a shlédnout ji budete moci v Českém centru. Tato výstava bude mít i venkovní performanci a interaktivní workshop v ulici Na Příkopě.

43c5fb3501-milhkabari copy

Vzpomínka na významné osobnosti

Khamoro nezapomíná ani na významné osobnosti, které se zapsaly do historie romské kultury a dějin. Letos budeme vzpomínat na spisovatele Andreje Giňu, hudebníka Milana „Korytara“ Šenkiho a také romistku Milenu Hübschmannovou, jejíž památce bude věnována divadelní hra o romštině, v níž bude znázorněn život této významné osobnosti. Divadelní hru představí spolek ARA ART.

Závěrečný slavnostní průvod centrem Prahy

Mezi nejatraktivnější část festivalu patří defilé účinkujících centrem Prahy. Průvod všech umělců a profesionálních tanečních souborů, ve kterém se pravidelně schází více  než 400 lidí, se doslova protančí a prozpívá historickým centrem Prahy.  Letos se do průvodu zapojí i na 20 amatérských tanečních souborů z celé ČR. Tuto úžasnou podívanou plnou nádherných krojů a pestrobarevných šatů doprovázenou tradiční romskou hudbou z nejrůznějších koutů světa si nesmíte nechat ujít! Defilé s sebou přináší nádhernou atmosféru, hrdost se zde snoubí s krásou romské kultury.

Defile 5

Dětský den

Popularitu, a to nejen u dětí, ale i u dospělých, si získal i Dětský den „Khamororo“

Letos se můžete opět těšit na pořádnou oslavu plnou zpěvu, tance, soutěží, her a atrakcí. K dobré náladě jistě přispěje i vystoupení kapel a dětských tanečních souborů. Zařádit si budou moci i ti nejmenší a to na trampolíně nebo ve skákacím hradu. Čekají vás různé dětské dílny, výroba originálního šperku, kreslení, malování na obličej a mnoho dalšího.

IMG 3295

Festival Khamoro toho přináší opravdu hodně, proto sledujte stránky www.khamoro.cz, kde budeme veškeré informace zveřejňovat.

Přeji Vám hezký den a neviděnou na Khamoru  

Soňa Kalejová

 

 

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.