Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Rozhovor se zahraničními studenty, kteří se zúčastnili kurzu Vítejte v ČR

Ve dnech 6. 4. a 8. 4. 2016 jsme pořádali kurz Vítejte v ČR pro zahraniční studenty Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy. Kurz navštívilo 15 ruskojazyčných studentů a lektoři je vybavili všemi potřebnými informacemi, které budou potřebovat pro život v ČR poté, co opustí ÚJOP a jeho zázemí.

Lektoři se zaměřili na pobytovou legislativu s důrazem na studentské pobyty, ale také na otázky studentských brigád, zdravotního pojištění a bydlení. 

Ksenia, studentka ÚJOP Krystal

Dnes jste se zúčastnila kurzu na ÚJOP Krystal s názvem „Vítejte v České republice“, jak se Vám líbil?

Moc se mi to líbilo, je to velmi užitečný kurz pro studenty jako jsme my, kteří jsou v České republice teprve první rok. Máme spoustu otázek týkajících se hodně věcí jako jsou víza, zdravotní pojištění, pro některé lidi je důležitá práce. Proto je to pro nás velice užitečné, když se můžeme zeptat nějakého odborníka na to, co nevíme.

Co Vás zaujalo z první části kurzu o pobytové legislativě?

Všechno co se týká druhů víz. Například já jsem si nebyla ani jistá, jestli mám vízum nebo povolení k dlouhodobému pobytu. Teď už je mi to všechno jasné.

Doporučila byste kurz ostatním studentům?

Ano, určitě, je to opravdu moc užitečné. Doporučila bych kurz každému, protože pak to bude určitě lehčí se orientovat v České republice.

Oleksander, student ÚJOP Krystal

Jak se Vám líbil kurz?

Kurz se mi moc líbil, protože cizinci dělají hodně zbytečných chyb, kvůli kterým pak nemohou zůstat v České republice. Přitom se chtějí seznámit s českou kulturou a žít zde v Čechách.

Doporučil byste tento kurz dalším studentům?

Ano, doporučil, protože tento kurz je pro všechny moc důležitý. Určitě bych jej doporučil.

 

kurz 1    kurz 2

 

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.