Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Pozvánka na školení tlumočníků kurzů Vítejte v ČR

Dovolujeme si pozvat tlumočníky, studenty translatologie a komunitní tlumočníky ke školení tlumočníků arabského, vietnamského a mongolského jazyka pro adaptačně integrační kurzy „Vítejte v České republice“.

 

Adaptačně integrační kurzy „Vítejte v České republice“ probíhají již čtvrtým rokem po celé republice zejména pro nově příchozí cizince a zúčastnily se jich již stovky účastníků. Kurzy probíhají v ruském, ukrajinském, anglickém, vietnamském, mongolském a francouzském jazyce. Pro rok 2016 připravujeme také kurzy v arabském jazyce. Kurzy jsou 8 hodinové a účastníci se v nich dozvědí o svých právech a povinnostech z oblasti pobytové legislativy, zaměstnání, podnikání, školství a vzdělávání, zdravotnictví, zdravotního a sociálního pojištění, bydlení a o každodenním životě v České republice.

Pro účast na školení je nutné, aby přihlášení účastníci prokázali plynulou znalost českého jazyka a arabského, vietnamského nebo mongolského jazyka a předpoklady pro tlumočeníVstupní přezkoušení, v podobě krátkého tlumočení a krátkého pohovoru, celkem asi 15 minut, se koná v pátek 29.4. 2016. Úspěšní absolventi se budou moci hned následně zúčastnit školení tlumočníků. 

 

Školení tlumočníků zajišťuje odborně doc. PhDr. František Ondráš, Ph.D., vedoucí oboru arabistika FF UK, Mgr. Veronika Kapišovská, Ph.D., odborná asistentka mongolistiky FF UK, Mgr. Jiří Kocourek, vedoucí výzkumného týmu aplikované sociologie, soudní a komunitní tlumočník, předseda spolku South East Asia – liaison, z.s., akreditovaný mediátor a lektor Asociace mediátorů ČR, PhDr. Ilona Šprcová, dlouholetá konferenční tlumočnice, členka ASKOT, soudní tlumočnice.

 

Pozvánka a program školení ke stažení.

 

V případě zájmu o toto školení, se prosím registrujte online:

https://docs.google.com/forms/d/1nIwtqZBtGrrn78khAQ3GFEXWDNrCBUG3aYmuu_3Qfug/viewform

nebo pište na e-mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

 

Prosíme o distribuci této pozvánky mezi možné zájemce z řad tlumočníků, děkujeme.

 

S pozdravem,

Marie Říhová, Slovo 21, z.s.  

www.slovo21.czwww.vitejtevcr.cz

Email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.