Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Rodiče a děti ze všech koutů světa si společně užili Dětský den v parku Potheimka

V pátek 16. 9. se v pražském parku Portheimka konal Dětský den, který si společně užili české děti a děti cizinců včetně svých rodičů. Společně strávený čas jim přinesl jedinečnou příležitost navázat kontakt a lépe se poznat.

Pevně věříme, že v mnoha případech nezůstane jen u jednorázového setkání, ale že se budou seznámené rodiny dále vídat a jejich děti společně trávit čas. Ze zkušeností víme, že podobná setkání mohou často dokonce přerůst v dlouhodobější přátelství.

Dětského dne se zúčastnilo okolo 400 malých i velkých návštěvníků, což nás jako organizátory akce těší a je to pro nás zároveň důkazem, že podobné akce mají smysl. Sešli se lidé různého věku a všech národností. O tom, že nám přálo dokonce i počasí a o tom, že se vše konalo v přátelském a radostném duchu se můžete přesvědčit na fotografiích.

Dětský den pořádala Městská část Praha 5 a Slovo 21, z. s. za podpory Ministerstva vnitra ČR.

Také jsme pro vás vytvořili malou anketu. Na otázky odpovídali dětští návštěvníci.

 

Jak se ti líbí dětský den? Našel/a sis zde kamaráda/ku?

Anička, 11 let

Je to tady super, líbí se mi balet, asi řeknu mamince, aby mě přihlásila do kroužku. Dětí je tady hodně, kamarády si vybírám podle toho, jak se ke mně chovají, je mi jedno, jestli to jsou cizinci.

Mário, 8 let

Vyrábím náramek pro maminku, moc mi to nešlo a moje nová kamarádka Viktorka mi s ním pomohla, je moc hodná.

Natálka, 5 let

Skákací hrad a balonky, mám tady hodně kamarádů a já si ráda hraji.

Erik, 8 let

Líbil se mi bojový tanec a olympiáda, kniha mi z hlavy spadla asi pětkrát, byla to sranda. Kluků je tady dost, s některými jsem se už seznámil. 

Jessica, 10 let

Vyzkoušela jsem si na dětském dni všechno, program je moc hezký a jsem ráda, že jsme sem šli. Mám hodně kamarádu a to i z jiných zemí, k nám do třídy chodí tři. 

 

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.