Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Odborné stáže pro budoucí romské profesionály

Pokud chcete ve svém životě něčeho dosáhnout nebo něco změnit, máme pro vás jedinečnou příležitost, která se nemusí opakovat. Organizace Slovo 21 hledá romské studenty nebo čerstvé absolventy VŠ/VOŠ se zájmem o prohloubení svých odborných dovedností formou stáže v institucích, neziskových organizacích a firmách (včetně Velvyslanectví USA v Praze). Nabité zkušenosti uplatníte ve svém dalším profesionálním a osobním životě.

MÍSTO VÝKONU STÁŽE SI ZVOLÍTE SAMI. MY STÁŽ POTÉ ZPROSTŘEDKUJEME. ZÁLEŽÍ POUZE NA VAŠEM ZÁJMU, V JAKÉM OBORU SE CHCETE UPLATNIT A V JAKÉM MĚSTĚ STÁŽ CHCETE.

Jedna z možností, kam můžete nastoupit na odbornou stáž je Velvyslanectví USA v Praze. V minulém ročníku naši stážisté našli uplatnění například jako účetní (společnost Conto Praha), programátor (start-up Atom Trace), projektový koordinátor (nezisková organizace Vzájemné soužití), asistentka (MŠMT), asistentka (Úřad vlády).

POZOR! PRODLOUŽILI JSME TERMÍN PRO ZASÍLÁNÍ PŘIHLÁŠEK DO 30. 11. 2016.

 

Kdo se může hlásit? 

Romský student nebo absolvent VŠ či VOŠ (max 3 roky od konce studia)

 

Podmínky

 • délka stáže 9 měsíců (začátek nejpozději v lednu 2017)

 • místo stáže kdekoliv na území ČR

 • úvazek na stáži 60 h měsíčně (lze se ovšem domluvit i individuálně)

 • stážista obdrží finanční stipendium (6200 Kč čistého/60 h/měsíc)

 

Jak se přihlásit?

Zájemci, prosím zašlete svůj životopis včetně krátkého motivačního dopisu na e-mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Odborné stáže zprostředkujeme my, proto nám prosím sdělte v motivačním dopise, v jakém oboru byste chtěli najít uplatnění.

 

Co získáte?

 • nastartujete svou budoucí kariéru
 • využijete své vědomosti v praxi a doplníte znalosti o praktické zkušenosti
 • získáte odbornou zkušenost, která vás odliší od ostatních absolventů VŠ/VOŠ
 • zvýšíte své šance na trhu práce
 • najdete práci na částečný úvazek, kterou lze kombinovat se studiem
 • získáte nové kontakty
 • po úspěšném absolvování získáte slovní hodnocení a certifikát
 • po dobu stáže získáte stipendium

Zájemci, prosím zašlete svůj životopis včetně krátkého motivačního dopisu na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Uveďte také, kde byste chtěli najít své uplatnění. Do dvou týdnů vás kontaktujeme.

 

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak stáže probíhají, podívejte se na stránku projektu - Odborné stáže pro budoucí romské profesionály.

 

 

Tento projekt realizuje Slovo 21, z. s. ve spolupráci s Velvyslanectvím USA v Praze.

 

slovo21-logo

 

US Emb logo 70mm COL

 

 

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.