Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

SEZNAMTE SE S NAŠIMI NOVÝMI STÁŽISTY

BARUV FELLOWSHIP PROGRAM 2018 - profily nových stážistů

Organizace Slovo 21 spolu s Velvyslanectvím USA v Praze zajišťuje odborné stáže pro romské vysokoškolské studenty a cizince s dlouhodobým pobytem v ČR studující vysokou školu se zájmem o prohloubení svých odborných dovedností, které uplatní ve svém dalším profesionálním a osobním životě. Vybraní kandidáti najdou uplatnění v institucích, neziskových organizacích a firmách (včetně Velvyslanectví USA v Praze).

 

Nicola Pompová

nikola pomopova

Nicola pochází z Levoče a v současné době studuje romistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Od listopadu 2018 nastupuje na 9 měsíční placenou stáž ve Vodafonu na pozici Administrativní podpora/business management.

„Na stáž jsem se přihlásila, abych získala nové zkušenosti, poznala nové lidi a uplatnila nabyté poznatky a zkušenosti ve svém budoucím profesním životě.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Izabela Chalupníková 

izabela chalupnikova

Izabela pochází z Prahy. Vystudovala střední odbornou školu pro administrativu v EU. Nyní studuje zpěv na Mezinárodní konzervatoři Praha a od září je stážistkou na Velvyslanectví USA v České republice.

„Největší motivací pro mě bylo mít tu možnost pracovat v politické sekci v oddělení lidských práv. Chtěla jsem se zabývat romskými problémy, jako je sociální začleňování nebo téma vyloučených lokalit.

Také mě zajímá pozorování a analyzování dalších problémů spojené s ostatními menšinami.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marek Horváth

45732314 353492065215333 2772652962982395904 n

Marek je absolventem The English College in Prague.

V současné době studuje dějiny a kulturu islámských zemí a dějiny antických civilizací na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Stáž získal na International School of Prague v Advancement office, kde bude mít na starosti rozšíření alumni programu. Dále se bude podílet na organizaci fundraisingových aktivit.

„Na stáž jsem se přihlásil, protože si myslím, že pracovní zkušenosti v mezinárodním prostředí jsou velkým plusem do života jak pracovního tak osobního. Od své nynější stáže tedy očekávám hlavně osobní rozvoj.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.