Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Publikace, která pomůže držitelům mezinárodní ochrany s životem v Česku, má už svou tvář

Začínat život v nové zemi není jednoduché. Držitelé mezinárodní ochrany v Česku se musí sžít s novou kulturou, zvyky, tradicemi, seznámit se s místním systémem, zákony, svými právy a povinnostmi. Proto v rámci projektu tvoříme publikaci ‘Česká republika - váš nový domov’, která držitelům mezinárodní ochrany pomůže se u nás zorientovat.

Kromě české verze textu a vznikajících překladů do sedmi dalších jazyků (arabština, ruština, ukrajinština, španělština, angličtina, francouzština, turečtina) má publikace již své ilustrace a grafický návrh obálky (viz obrázky). 

Publikace bude sloužit jako doplněk jednodenních bezplatných seminářů, které budou probíhat v 9 různých jazycích a na nichž se držitelé mezinárodní ochrany dozví, jak řešit různé životní situace, jako je například hledání bydlení a zaměstnání, zajištění zdravotní péče, a nebo třeba uznání vzdělání, dosaženého na zahraniční škole.  

Krom toho se ale dozví mnoho praktických informací například o tom, jaká jsou různá nepsaná pravidla společenského styku u nás, a nebo například zjistí, jaká jsou specifika našeho dopravního systému.  

V těchto dnech probíhají také školení lektorů a tlumočníků, kteří semináře povedou.  

Brzy též zprovozníme internetové stránky: www.novy-domov.cz, na kterých se budou moci zájemci o semináře dozvědět více a přihlásit se na ně. 

Ilustrace do publikace k tématu Doprava

Autor: Kristýna Sataryová 

Projekt, který realizuje Slovo 21, z.s., je financovaný v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR. 

Pro více informací nás kontaktujte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . 

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.