Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Online nabídky pro žáky s OMJ a jejich pedagogy v souvislosti s covid-19

Kurzy češtiny a konverzace v čj

 

META

Online kurz češtiny pro děti z 1. stupně ZŠ zdarma. https://www.meta-ops.cz/aktuality/v-dubnu-otevirame-novy-online-kurz-cestiny-pro-deti

Dále probíhá online semestrální kurz pro dospělé a přípravný kurz češtiny.

Elearningový web na výuku češtiny jako druhého jazyka na www.cestina2.cz

 

Centrum pro integraci cizinců

Čeština - konzultace s lektorem: http://www.cicpraha.org/cs/aktuality/758.html

Čeština - podpora pro mladé cizince: https://www.facebook.com/events/922464554838124/

 

Doučování

META

https://www.meta-ops.cz/doucovani

Otevřené distanční konzultace/ doučování k zadaným úkolům - každou středu 13-16 hod., https://www.facebook.com/metapromigranty/photos/a.116319586875/10156714524051876/?type=3&theater

 

MOST PRO

Distanční doučování pro děti s OMJ http://www.mostlp.eu/

Centrum pro integraci cizinců

Doučování a další aktivity: http://www.cicpraha.org/cs/aktuality/754.html

 

Sdružení pro integraci a migraci

Distanční doučování pro děti s OMJ, kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Iniciativa Pomáháme Praze (Červený kříž, Život 90, HMP)

Doučování dětí (nejen) s OMJ, poptávku je možné zaslat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Organizace pro pomoc uprchlíkům

Doučování dětí s OMJ, kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jako reakce na aktuální situaci vzniká mnoho dobrovolnických iniciativ i mimo platformy tradičních poskytovatelů dobrovolnických služeb nebo služeb pro migranty, které mohou být další významnou pomocí při doučování žáků s OMJ. Při jejich využití nicméně doporučujeme navázat kontakt s koordinátorem dobrovolníků a pro jistotu ověřit, zda služba zohledňuje i téma bezpečnosti dětí na internetu.

 

Nabídky pro pedagogy

 

META

Webinář pro pedagogy: Elektronické zdroje, materiály a tipy pro výuku žáků s OMJ (15/4/20).

https://www.inkluzivniskola.cz/seminare/elektronicke-zdroje-materialy-tipy-pro-vyuku-zaku-s-omj-1

Tipy na výuku na dálku u dětí s OMJ na https://www.inkluzivniskola.cz/vyuka-na-dalku

 

Podpora při komunikaci s rodiči s OMJ

Charita Česká republika

Podpora rodičů dětí s OMJ, pomoc se zápisy do mateřských a základních škol v Praze, Českých Budějovicích, Plzni, Litoměřicích, Hradci Králové a Brně: https://www.charita.cz/jak-pomahame/doma/integrace-cizincu/

Infolinka ve vietnamštině, ukrajinštině a mongolštině (dostupná pouze v určitých dnech a časech): https://www.charita.cz/infolinka

 

Integrační centrum Praha

Přeložené informace pro rodiče o situaci, potřebě zůstat v kontaktu se školou i o přijímacích a maturitních zkouškách a zápisech na https://www.inkluzivniskola.cz/uzavreni-skol-informace-pro-rodice

 

Organizace pro pomoc uprchlíkům

Podpora rodičů dětí s OMJ ohledně aktuální situace, informace o možnostech učení dětí v domácích podmínkách, zprostředkování doučování od dobrovolníků

 

MOST PRO

Podpora rodičů dětí s OMJ, tlumočení, pomoc se zápisy do mateřských a základních škol, distribuce informací o aktuálním dění.

 

Psychosociální pomoc

 

Charita Česká republika

Krizové linky a duchovní podpora: https://www.charita.cz/aktuality/z-domova/charita-nabizi-lidem-take-pomoc-pro-dusi/

Diakonie

Bezplatná krizová linka 800 567 567 pro všechny, kdo na své obavy nechtějí být sami.

Sdružení pro integraci a migraci

Po dobu karantény a omezení pohybu osob online psychosociální konzultace.
www.migrace.com

 

Volnočasové a další aktivity

Centrum pro integraci cizinců

Skupinové aktivity online formou (kurzy, kluby, jobkluby apod).: http://www.cicpraha.org/cs/aktuality/754.html

 

InBáze

Část aktivit komunitního centra a aktivity pro děti a mládež probíhají online, více v událostech na fb https://www.facebook.com/InBaze/

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.