Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Sousedé se skvěle bavili

Už po prvních rytmech, které na podiu vyloudily bubny TamTam Batucada, bylo jasné, že se akce povedla. Nemohla být lepší volba pro začátek sousedského setkání než tato brazilská bubenická show.

  

Řeč je o interkulturní akci Přece jen jsme sousedé, kterou poslední červnový pátek v Centrálním parku Pankrác uspořádali společně radnice čtvrté městské části a organizace Slovo 21.

 

Předpovědi sice hrozily uplakanými obstrukcemi, počasí ale nakonec přálo a stovky lidí nejen z Pankráce se opravdu bavilo. Kromě bubeníků vystoupila také latino kapela CARISMA a později svým hlasem okouzlila mladičká zpěvačka Beatriz Golová.

 

Milovníci latinskoamerických tanců lapali po dechu při výkonech uskupení TRADICIÓN a na své si přišly i děti. To když je Cirkusárna vlákala na své vystoupení s workshopem. Nuda nebyla ani mezi jednotlivými vystoupeními. Akcí totiž provedl vtipný moderátor Tigran Hovakimyan. Česká kapela Kapitáni průmyslu byla už jen parádní tečkou za skvěle stráveným podvečerem.

 

Naplněn byl i slib, že se účastníci mohou těšit na událost plnou nejen hudby a tance, ale také s ochutnávkou tradičních národních jídel. A i když nabídka nebyla malá a hlavně byla pestrá, brzy se po falafelech, hummusu, baklavě, pacamutu nebo třeba arašídové omáčce či bolivijské buchtě pastel de choclo dulce jen zaprášilo.

 

Fotoreporáž z akce najdete na ZDE

 

Nutno připomenout, že akce se uskutečnila v rámci projektu ŽIJEME NA ČTYŘCE SPOLEČNĚ 2020 spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR a MČ Praha 4.

 

 

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.