Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

V Rytmu Salsy 25.11.2020

 

 

Akce „V rytmu salsy“ on-line proběhla 25.11.2020 pomocí živého vysílání z prostorů Nuselské radnice v Praze. Měli jste (a stále máte!) možnost vychutnat si tento večer, plný tance zpěvu a zábavy z pohodlí a bezpečí domova.

Večerem Vás provedl Jamba Mulimbwe, v jehož podání jste si mohli vyzkoušet i taneční workshop – lekci salsy.

 

Hudební program odstartovalo vystoupení skupiny Carisma – Musica Latina, která se skládá z muzikantů z celé Latinské Ameriky.

„Latin Divas“ – společné show zpěvačky Day Suarez, kapely Carisma a taneční skupiny Tradicion Vás přeneslo rovnou do Karibiku a zajistilo unikátní pestrý zážitek. Mimochodem, Tradicion je nejdéle působící latino taneční skupina v celé České republice a to již dlouhých 18 let.

 

Součástí akce byla i výstava fotografií Matěje Ohryzka – „Na vlnách Karibiku“. Černobílé fotografie, pořízené analogovým fotoaparátem Canon AE-1 zachycují Latinskou Ameriku a její občany bez instagramových filtrů a propagandy cestovních kanceláří.

 

Jako „třešničku na dortu“ jsme pro Vás připravili ukázku tradičních jídel z Karibiku, kterou Vás provedla Gabriela Onofré.

 

V rámci on-line vysílání se natáčel dokument, součástí kterého je i rozhovor s autorem fotografické výstavy. Vzniklý film bude umístěn na webové stránky MČ Praha 4, o jeho dostupnosti Vás budeme informovat prostřednictvím webové a facebookové stránky Slovo 21, z.s.

 

Pokud jste zameškali živé vysílání, nevadí! Záznam z 25.11.2020 je ke zhlédnutí zde: https://www.facebook.com/AnnaChvalovaSZ/

 

Pořadatelem byla MČ Praha 4, realizátorem akce Slovo 21, z.s.

 

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.