Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Ukončení projektu Dža Dureder 2020

Letos, jako každý rok, probíhalo doučování sociálně slabých žáků ZŠ pod křídly projektu „Dža dureder“/ „Pokračuj“. Jaké to bylo v době covid-ové? Dozvíte se v tomto článku.

V lednu 2020 projekt navázal na minulý rok a začal znovu působit v Trnicích a Svítavech (pro Ústecký a Pardubický kraje). V únoru již naplnil své kapacity a byl realizován v Praze, Bruntále, Trnicích a Svítavech. Žáci se pilně učili a zlepšovali své prospěchy ve školách.

V březnu jsme se setkali s pandemií Covid-19 a z těchto důvodů muselo být doučování pozastaveno. Přechod na on-line režim v té době nebyl možný kvůli technickým komplikacím ze strany žáků. I v dnešní době moderních technologií je pro některé rodiče velice obtížné sehnat prostředky na počítačovou techniku pro své děti, která by zajistila možnost kvalitně podat studijní materiály.

Hned jak to bylo možné jsme zorganizovali letní doučování v Bruntále s vybranými zájemci.

Září přineslo zmírnění opatření a projekt znovu naplnil své kapacity. Nikdo ale nečekal, že přijde druhý lockdown… Podruhé už byl větší problém kvůli vytíženosti učitelů, ti totiž vedli výuku on-line i na svých školách.

V prosinci jsme díky novým opatřením dostali možnost vyzkoušet si jiný systém. Ti, komu z technických důvodů činilo potíže účastnit se virtuální výuky, se doučovali prezenčně (individuálně nebo v omezených skupinách s dodržením pravidel 3R).

V lednu žáci obdrží projektové vysvědčení a bude možné porovnat jejich prospěchy z obou pololetí a zhodnotit dopad vyučování.

Moc děkujeme všem, kteří přispěli na projekt „Dža dureder“ na darujme.cz

Tento projekt je finančně podpořen z dotačního programu MŠMT na Podporu integrace romské menšiny v roce 2020 a americkou ambasádou.

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.