Aktuality

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

#BeMyVoice

#BeMyVoice zve všechny, aby společně prosazovali právo na svobodu projevu prostřednictvím přenosu zpráv lidí z různých zemí, která budou ztvárněna kreativním způsobem.

#BeMyVoice si klade za cíl povýšit lidské právo na svobodu vyjádření se na nadnárodní sféru a sjednotit občany za hranicemi ve společném tématu.

Obyvatelé z 16ti zemí mají možnost s námi anonymně sdílet svá prohlášení, buď v rámci místních workshopů, nebo prostřednictvím webových stránek www.bemyvoice.world

 

Prohlášení budou anonymně zviditelněna ve všech 16ti zemích, váš hlas bude slyšet. Vybraná prohlášení budou následně odprezentována různými způsoby (fotografie, video, divadlo, písně, herectví, atd.).

 

Cílem projektu je upozornit na boje a těžkosti, kterým lidé mohou čelit, a kteří mnohdy nežijí příliš daleko od nás. Tento projekt si klade za cíl vytvořit empatii s lidmi, kteří předkládají svá prohlášení, podporovat vzájemnou spolupráci, porozumět současným výzvám v oblastech, ve kterých působí Nadace Anna Lindh a hájit právo na svobodu projevu pomocí nadnárodní solidarity.

 

- Motivovat občany v zemích nadace Anna Lindh k vzájemné podpoře ve svobodě projevu;

- Pomáhat lidem žijícím v členských zemích Nadace Anna Lindh porozumět rozmanitosti životních podmínek, kterým lidé ve svých zemích čelí;

- Podporovat povědomí o důležitosti svobody projevu jako nástroje, který nám umožňuje být ve společnosti odolnější a cítit se bezpečněji;

- Podporovat role mezikulturního dialogu a umění ve vztahu k předchozím zmíněným cílům. 

 

Odkaz pro vložení prohlášení: http://www.bemyvoice.world/

V češtině nám je můžete zaslat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  do předmětu uveďte "bemyvoice"

Zúčastněné země:

Lucembursko, Albánie, Maroko, Turecko, Kypr, Jordánsko, Řecko, Palestina, Libanon, Egypt, Finsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina, Tunisko, Litva

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.