Archiv projektů

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Účastníci mentoringového programu vyjeli už po třetí na výjezd mimo Prahu

Celkem sedm žáků mentoringového programu vyjeli ve dnech 24. 10. – 29. 10. 2014 na pobyt mimo českou metropoli. Zatímco v předchozích dvou výletech se jednalo vždy o víkendový pobyt, na poslední m výjezdu si děti i mentoři užili celkem pět dní plné zábavy, nejrůznějších aktivit, ale i debat o prevenci kriminality a drogové závislosti.

 

„Odjeli jsme do Šlovic na Rakovnicku, kde jsme byli již na prvním výjezdu. Je to ideální místo pro procházky v přírodě a návštěvy kulturních či přírodních památek,“ říká koordinátorka projektu Denisa Miková.

„Program pobytu jsme nastavili především na vytvoření materiálů na video-medailonky žáků a mentorů. Inspirovali jsme žáky k tomu, aby v rámci možností vytvořili co nejlepší videosnímek a podali co nejlepší herecký výkon!  Žáci společně se svými mentory pracovali na svém vlastním scénáři, probírali jednotlivé záběry v interiéru i mimo něj,“ popisuje Miková.

Program pětidenního výjezdu se ale zaměřil i na prevenci kriminality a drogové závislosti.   Účastníci mentoringového programu viděli hned několik filmů s tematikou drogové závislosti, o které se po promítání také diskutovali. Žáci s mentory mluvili také o tom, co v životě chtějí dělat, o škole, ale i o radostech a problémech, které je v životě doprovázejí. 

„Nechyběly ale samozřejmě i oddychové aktivity, společenské a zábavné hry, které utužily kolektiv a uvolnily atmosféru pobytu. K nim nepochybně patřil také pořádný táborák a tajuplná stezka odvahy, kterou ovšem podstoupili jen ti nejodvážnější,“ doplňuje s úsměvem Miková.

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.