Nový domov v České republice

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Propagační materiály k integračním seminářům jsou hotové!

 

Realizační tým projektu Nový domov v ČR přes léto intenzivně pracoval na přípravách pro spuštění integračních seminářů pro držitele mezinárodní ochrany s názvem „Nový domov v České republice“.

 

Podařily se nám dva důležité kroky. Zaprvé dokončit českou verzi publikace k semináři a zaslat ji do tisku. Graficky již zpracováváme i další jazykové verze (arabština, ruština, ukrajinština, angličtina). Zadruhé jsme dokončili letáky a plakát s informacemi o integračních seminářích pro držitele mezinárodní ochrany, které začneme brzy šířit.

 

O čem jsou integrační semináře?

 

„Semináře budou jednodenní, pro účastníky zdarma a budou probíhat až v 10 různých jazycích (čeština, arabština, ruština, ukrajinština, španělština, angličtina, francouzština, turečtina, další jazyky budou definovány) na několika místech napříč ČR,“ vysvětluje projektová koordinátorka Slova 21 Petra Jaceňková a dodává: „Na seminářích se držitelé mezinárodní ochrany dozví, jak řešit různé životní situace, jako je například hledání bydlení a zaměstnání, zajištění zdravotní péče nebo třeba uznání vzdělání, dosaženého na zahraniční škole. Upozorníme je i na možná rizika, která mohou při řešení těchto situací vzniknout a na co si dávat pozor. Účastníci se mohou těšit na zhlédnutí krátkého filmu „Česká republika – váš nový domov“ a na návštěvu hosta-cizince, který vypoví svoji osobní zkušenost s novým životem v České republice. Průběžně pracujeme na internetových stránkách, které již brzy spustíme i v dalších jazykových verzích.

 

Máte zájem přihlásit se na náš seminář? Jste srdečně zváni!

 

Máte zájem o účast na semináři?

Přečtěte si více na našich stránkách: www.novy-domov.cz nebo nás kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Brzy se vám ozveme.

 

Máte zájem o spolupráci?

Chcete být naším hostem-cizincem na seminářích? Chcete se zapojit do projektu jako tlumočník či lektor? Chcete nám pomoci oslovovat držitele mezinárodní ochrany a zvát je na semináře? Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . 

 

Ukázka z publikace 1

 

A1 3 1 pages-to-jpg-0001

 

Semináře se konají pod záštitou Ministerstva vnitra ČR.

 

Projekt Nový domov v České republice AMIF/15/04 je financován Evropskou unií v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a Ministerstvem vnitra České republiky.

sledujte facebook

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.