Rodina Odvedle

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Tisková zpráva – Projekt Rodina odvedle 2021 byl přes pokračující pandemii úspěšný!

Projekt Rodina odvedle 2021 patří mezi nejúspěšnější projekty neziskové organizace Slovo 21, z.s. Přes velmi obtížnou a proměnlivou pandemickou situaci Covid-19 se podařilo projekt realizovat v plánovaném rozsahu.

Číst dál...

Novinky Rodina Odvedle 2021

Poslední listopadovou neděli zrealizovali celkem 12 setkání českých rodin a rodin cizinců ze třetích zemí. Z plánovaného počtu třiceti setkání u prostřeného stolu je to tedy necelá polovina. I tento počet ovšem pokládáme za úspěch, neboť stejně jako jiné projekty i ten náš negativně ovlivňuje aktuální pandemická situace.

Číst dál...

Novinky a rozhovor

Přípravy na projektu Rodina odvedle pokračují! Informujeme budoucí účastníky projektu a propagujeme obědová setkání pomocí médií pro širokou veřejnost. Připravili jsme pro vás rozhovor s asistentkou projektu Neli o průběhu setkání rodin cizinců a Čechů. O projektových novinkách a o tom, jak tyto neformální setkání probíhají, se dozvíte z následujícího článku.

Číst dál...

Jak se seznámit s cizinci? Nebo jinak, jak se seznámit s Čechy?

 

Přihlaste se do unikátního projektu Rodina Odvedle a zažijte odlišné kultury skrz jejich tradiční jídla!

Číst dál...

Setkání Rodina odvedle 2021

 

Úspěšný projekt Rodina odvedle, který doplňuje portfolio naší organizace už od roku 2004, bude pokračovat i letos, a to formou setkání rodin Čechů a cizinců u společného oběda. Poprvé v historii projektu setkání proběhnou po celé České republice. Doposud se nám na území České republiky podařilo uspořádat celkem 838 setkání, u kterých se sešlo 4644 osob. V listopadu 2021 se uskuteční 30 setkání.

Číst dál...

Rodina odvedle 2021! Přihlaste se k unikátnímu stolování!

Přečtěte si zpětnou vazbu zúčastněné rodiny a rozhodněte se vyzkoušet netradiční stolování rodin Čechů a cizinců pod názvem Rodina Odvedle. Unikátní akce přináší skvělé zážitky z mezikulturní komunikace a možnost vyzkoušet nová tradiční jídla. Přihlášené rodiny jsou párovány asistenty projektu, kteří se rozhodují na základě věku, koníčkům, jazyka a místa bydliště účastníků. V minulých letech se zapojily rodiny ze Sýrie, Indie, Běloruska, Turecka, Egypta, Libye, Iránu, Alžíru, Ruska, Ukrajiny, Arménie, Vietnamu, Mongolska nebo Nového Zélandu. A samozřejmě z Česka.

Číst dál...

Přihlašte se do projektu Rodina Odvedle 2021!

 

Úspěšný projekt Rodina odvedle, který doplňuje portfolio naší organizace už od roku 2004, bude pokračovat i letos, a to formou setkání rodin Čechů a cizinců u společného oběda.  Setkání proběhnou po celé České republice. Doposud se nám na území České republiky podařilo uspořádat celkem 838 setkání, u kterých se sešlo 4644 osob. V listopadu 2021 se uskuteční 30 setkání.

Číst dál...

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

bulletinnew.jpg

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.