Rodina Odvedle

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Přihlaste se k rodině odvedle!

Zúčastněte se jedinečné akce, při které se nejen dobře najíte, ale také třeba získáte nové přátele, projektu Rodina odvedle. Je určený pro české rodiny i pro rodiny cizinců. 

Letos se netradiční setkání lidí s odlišnou kulturou, jazykem a zvyky uskuteční už posedmnácté. Tentokrát 15 společných obědů proběhne poslední listopadovou neděli v Praze.

 

Přihlásit se můžete ZDE

 

Projekt, který má za cíl zlepšení vztahů mezi lidmi bez ohledu na jejich původ, funguje už od roku 2004 a funguje pod hlavičkou organizace Slovo 21. Dosud se do něj zapojilo 1676 českých rodin a rodin cizinců, celkem se uskutečnilo 838 setkání rodin ze Sýrie, Indie, Běloruska, Turecka, Egypta, Libye, Iránu, Alžíru, Ruska, Ukrajiny, Arménie, Vietnamu, Mongolska nebo Nového Zélandu. A samozřejmě z Česka.

 

Jak takové poledne obvykle probíhá? Jedna z dvojice rodin připraví ve své domácnosti oběd pro druhou rodinu a pohostí ji. Zda hostí Češi nebo cizinci, záleží na rozhodnutí jich samotných. Přihlášené rodiny jsou párovány na základě věku, koníčků, zájmů, jazyka a pochopitelně místa bydliště, a to jednoduše proto, aby členové obou rodin měli dost společných témat k rozhovoru. Účastníci nevšedních obědů měli možnost ochutnat tradiční speciality, popovídat si o kultuře, tradicích a životě.

Někdy to jedním obědem nekončí

Jídlo mnohdy nebylo poslední kontakt účastníků. Některé rodiny se setkávají stále. Připomeňme si, jak hodnotili hostitelky minulá společná stolování.

 

„Suprové, nádherné setkání, vůbec se nám nechtělo loučit. Zdálo se, že jsme byli na stejné vlně a vůbec jsme se necítili jako cizinci. Konverzace byla vyrovnaná na obou stranách a jsme rádi za informační bohatství,“ chválila si loňské odpoledne Marina Matvijevská.

 

„Rodina byla úžasná. Mášenka hrála na piano a Míšánek byl průzkumník. Škoda, že Darja nevzala i druhého syna Viktora. Obdivuju ji, jak vše zvládá. Bylo to velmi obohacující setkání. Věřím, že se během roku budeme potkávat, domlouvaly jsme se na tuto sobotu na adventní trhy v muzeu,“ se stejným nadšením popsala Markéta Linková.

 

Dobrou chuť 29. listopadu!

 

 

 

 

 

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.