Všechny projekty pro cizince

 

Stránky jsou v rekonstrukci...

Website under reconstruction…

Pacemaking the Education and Employment

realizace projektu: říjen 2016 – březen 2018

Hlavním cílem projektu Pacemaking the Education and Employment: Answers to New Challenges and Opportunities je vytvořit metodiku pro nově vznikající pracovní pozici, která propojí vzdělávání s trhem práce se záměrem dosažení větší zaměstnanosti, a to u menšin jako jsou Romové a migranti. Hlavním koordinátorem projektu je Pučko otvoreno učilište Koprivnica z Chorvatska.

 

logo P-EE

Jedná se o projekt v rámci evropského projektu Erasmus+, který trvá od října 2016 do konce března 2018. Za tuto dobu mají partneři z Chorvatska, České republiky, Velké Británie, Polska, Itálie a Litvy sestavit metodiku, které pomůže při vytváření nové pracovní pozice, kterou žádná z partnerských zemí zatím nemá. Koordinátor zaměstnanosti a vzdělání, což je prozatím pracovním názvem nově vznikající pozice, bude propojovat zaměstnavatele, nezaměstnané a vzdělávací instituce, aby se vzdělávání dospělých co nejdříve usměrnilo ke skutečným potřebám zaměstnavatelů.

Projekt má tři klíčové aktivity: první z nich je již zmíněné vytvoření metodiky skládající se ze čtyř modulů, které budou vytvářet přímo partneři projektu, a každý bude zodpovědný za určitou jeho část. Další aktivitou je příprava učitelů na základě navržených osnov, výroba učebních materiálů dle standardů andragogiky a také výzkum a analýza pokroku a kvality projektu. Poslední aktivitou je hodnocení a propagace prostřednictvím oznámení v tištěných a elektronických mediích a organizace závěrečné konference.

Transnacionální setkání

V rámci projektu se uskuteční pět transnacionálních setkání, která usnadní práci partnerů na projektu. Mimo tato setkání probíhá komunikace přes email a video konference, které bývají několikrát do měsíce.

První setkání proběhlo v říjnu 2016 v Chorvatsku ve městě Koprivnica, kde se koordinátoři a partneři seznámili, probrali problematiku spojenou s cílem projektu a dohodli se, jak budou spolupracovat. 

pee 3 web   pee 1 web

pee 2 web

Druhé transnacionální setkání proběhlo v Polsku ve městě Lodž. Hlavní náplní tohoto setkání bylo doladit 1. modul vznikajícího kurikula, který májí na starosti partneři z polské univerzity Spolecna Akademia Nauk.

IMG 20170223 101717 kopie   IMG 20170222 102022 kopie

IMG 20170223 123853 kopie

Třetí setkání partnerů a koordinátorů projektu bylo v květnu 2017 v Liverpoolu ve Velké Británii, kde se projednával 2. modul metodiky, který je o moderních komunikačních technologiích. Zpracovává ho partner z Litvy a to Vilnius „Židinio“, gymnázium pro dospělé.

IMG 4650 s   IMG 4968 s

Čtvrté setkání se realizovalo v České republice v prostorách Slovo 21 na konci září 2017. Ústředním tématem tohoto setkání byl 3. modul metodiky, který je zaměřený na management lidských zdrojů a vytváří ho Infor Elea, partner z Itálie.

IMG 6875 s   IMG 9809 s

20170928 131931 s

Poslední páté setkání proběhne v lednu 2018 v Itálii. Náplní tohoto setkání bude 4. modul metodiky, který zpracovává MBM Training and Development Center LTD, mezinárodní společnost z Velké Británie. Tento modul je o interkulturních kompetencích.

 

 

Koordinátor projektu:

Pučko otvoreno učilište Koprivnica - Chorvatsko

Koprivnica

Partneři projektu:

Spolecna Akademia Nauk (SAN), soukromá vysoká škola -  Polsko, Lodž

Polsko

Fakulta pedagogických věd – Chorvatsko, Osjek

chorvatsko

Infor Elea, italské konsorcium 250 veřejných a soukromých institucí a hospodářských partnerů

Italie

Slovo 21, z. s., nevládní nezisková organizace – Česká republika, Praha

R

MBM Training and Development Center LTD, mezinárodní společnost z Velké Británie, Bristol

UK

Vilnius „Židinio“, gymnázium pro dospělé z Litvy

Litva

Webová stránka projektu:

http://www.p-ee.eu/

 

 

Tento projekt je realizován za finanční podpory programu Erasmus+ Evropské unie.

patner logo

sledujte facebook

Vítejte v ČR - adaptačně integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

logo vitejte 2018 500

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

Slovo 21, z. s.
Blanická 15
120 00 Praha 2
IČ 69343951

 

www.slovo21.cz
www.khamoro.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook icon 325x325   youtube logo

khamoro zaverecna zprava

 

O nás

Slovo 21 z.s. je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Naše práce by se dala rozdělit do dvou hlavních větví – aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku a ty, které se zaměřují na cizince ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro - ostatně ten je dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Asi nejznámějším cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin Slovo pro cizince a o cizincích a projekt Víjejte v ČR. 

Slovo 21 je od počátku organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě. Slovo 21 neposkytuje sociální služby jako takové. Naší filozofií je aktivovat Romy i cizince a naučit je, jak vybojovat a prosadit svá lidská práva. Zároveň se snažíme bourat zakořeněné předsudky, které lidem jen komplikují život. Bojujeme proti rasismu a xenofobii, snažíme se ochraňovat lidská práva a rozvíjet jejich dodržování a zlepšujeme mediální obraz menšin.

Who are we?

Slovo 21 NGO is a non-governmental non-profit organization, which was established in the year 1999. We have Czechs, Roma and members from various continents working for us. Our work can be divided into two main branches - activities to support the Roma, and activities focusing on foreigners.

Since the beginning, we are an organization which aims at building a multicultural society and mainly at a better coexistence of cultures not only in the Czech Republic, but in Europe in general. Our organization does not offer social services as such. Our philosophy is to activate the Roma and foreigners and to teach them how to fight and stand up for their human rights. Our goal is also to destroy the deeply rooted prejudices, which tend to complicate the lives of many.