Básník a komik Petr Soukup vytvořil vtipná videa!
4/5/2022

Básník a komik Petr Soukup pro Nejsme si cizí

Básník a komik Petr Soukup se rozhodl zapojit do aktivit Nejsme si cizí a natočil s námi sérii videí. V nich například s lehkostí a humorem ukazuje, jak nás může spojovat společný zájem, i když nesdílíme stejný jazyk. Anebo vysvětluje, proč se někdy dokonce hodí mluvit odlišnou řečí!

Na videa se můžete podívat zde

Rozhovor s malířem i fejeton o Velikonocích

Na stránkách www.nejsmesicizi.cz přibyly jako každý měsíc nové texty. Tentokrát si můžete přečíst článek o talentovaném malíři Walterovi Peňovi a také fejeton lékařky česko-syrského původu Samíry, který se tentokrát věnuje Velikonocům. Dále pro vás chystáme další články a rozhovory.

Nové číslo bulletinu bude!

Připravujeme další číslo bulletinu Slovo. V rámci tohoto projektu půjde o poslední vydání. Bulletin se zaměří hlavně na téma Ukrajiny, nebude tak chybět například reportáž z rodiny, která ubytovala uprchlíky před válkou, nebo článek o výuce češtiny. Těšit se můžete také na článek od Asijatky, Samíry nebo českého občana syrského původu Marwana Alsolaimana. Dozvíte se také o festivalu Tvůrčí Afrika a mnohem víc!

Pokračujeme v pořádání interkulturních přednášek

Uskutečnili jsme opět řadu interkulturních přednášek pro žáky. Ti ale nejsou jediní, kteří oceňují náš program a zejména naše lektory. Jak nám vyplynulo ze zpětné vazby: „… chtěla bych poděkovat za pondělní programy pro naši školu. Obě třídy byly velmi spokojené a někteří studenti přímo nadšení. Divadlo chválili studenti za velmi originální nápad a interaktivní pojetí. Ostrov studenty zaujal natolik, že nechtěli skončit…“

Na další novinky tohoto projektu se podívejte níže. Starší naleznete v sekci NOVINKY

Poslední novinky
Básník a komik Petr Soukup vytvořil vtipná videa!
4/5/2022

Básník a komik Petr Soukup pro Nejsme si cizí

Básník a komik Petr Soukup se rozhodl zapojit do aktivit Nejsme si cizí a natočil s námi sérii videí. V nich například s lehkostí a humorem ukazuje, jak nás může spojovat společný zájem, i když nesdílíme stejný jazyk. Anebo vysvětluje, proč se někdy dokonce hodí mluvit odlišnou řečí!

Na videa se můžete podívat zde

Rozhovor s malířem i fejeton o Velikonocích

Na stránkách www.nejsmesicizi.cz přibyly jako každý měsíc nové texty. Tentokrát si můžete přečíst článek o talentovaném malíři Walterovi Peňovi a také fejeton lékařky česko-syrského původu Samíry, který se tentokrát věnuje Velikonocům. Dále pro vás chystáme další články a rozhovory.

Nové číslo bulletinu bude!

Připravujeme další číslo bulletinu Slovo. V rámci tohoto projektu půjde o poslední vydání. Bulletin se zaměří hlavně na téma Ukrajiny, nebude tak chybět například reportáž z rodiny, která ubytovala uprchlíky před válkou, nebo článek o výuce češtiny. Těšit se můžete také na článek od Asijatky, Samíry nebo českého občana syrského původu Marwana Alsolaimana. Dozvíte se také o festivalu Tvůrčí Afrika a mnohem víc!

Pokračujeme v pořádání interkulturních přednášek

Uskutečnili jsme opět řadu interkulturních přednášek pro žáky. Ti ale nejsou jediní, kteří oceňují náš program a zejména naše lektory. Jak nám vyplynulo ze zpětné vazby: „… chtěla bych poděkovat za pondělní programy pro naši školu. Obě třídy byly velmi spokojené a někteří studenti přímo nadšení. Divadlo chválili studenti za velmi originální nápad a interaktivní pojetí. Ostrov studenty zaujal natolik, že nechtěli skončit…“

Na další novinky tohoto projektu se podívejte níže. Starší naleznete v sekci NOVINKY

Last news