Náš príběh >
Náš příběh
Jak to začalo? Docela spontánně. Šlo o reakci na situaci, ve které jeden člověk urážel skvělé lidi a umělce jen proto, že jsou Romové. Uvědomili jsme si, že v takovém prostředí přece nechceme žít, a že je naší lidskou povinností dělat všechno proto, aby se svět změnil k lepšímu.

Víme, že to není jednoduché.

Věříme ale, že je to možné.
Tým >
Tým
Jsme organizace tvořená mezinárodním kreativním týmem lidí, kteří věří naší společné vizi. Vytváříme prostor, ve kterém lidé, kteří potřebují podporu, sami formulují své potřeby. A my jim je pomáháme naplnit.
Ocenění >
Ocenění
2019-2020 ocenění EFFE za světový romský festival KHAMORO
EFFE je evropská značka kvality pro festivaly iniciovaná Evropskou festivalovou asociací (EFA) za podpory Evropské komise a Evropského parlamentu.
2000 – Jelena Silajdzic (ředitelka spolku) - Nansenova cena
Nansenovu cenu každoročně uděluje Úřad Vysokého Komisaře OSN pro Uprchlíky (UNHCR) jednotlivci, skupině, nebo organizaci, jako uznání za výjimečnou pomoc uprchlíkům, vnitřně vysídleným osobám nebo osobám bez státní příslušnosti.
2011 – Projekt Rodina Odvedle - Cena SozialMarie
SozialMarie je cena pro sociální inovace, která je každoročně udílena 15 výjimečným projektům.
2004 - Jelena Silajdzic (ředitelka spolku) a Džemil Silajdžič (producent a dramaturg festivalu Khamoro) – Vyznamenání International Romani Union
Vyznamenání Mezinárodní romské unie se uděluje za osobní zaujetí a entuziasmus v realizaci ojedinělých projektů v propagaci romské kultury evropské inkluze.
2014 – Slovo 21, z.s. - Roma Spirit
Roma Spirit každoročně udělovala Nadace Michaela Kocába ve spolupráci s Otevřenou společností o.p.s. V různých kategoriích oceňovala přínos pro integraci Romů do české společnosti. Nyní se cena uděluje na Slovensku.
Sponzoři a donoři >
podporují nás
MK Copy 2
EU Copy 2
MŠMT Copy 2
ČT new Copy
Vláda
Praha Copy 2
EEA Grants Copy 2
American Embassy Copy 2
Bader Copy 2
člověk v tísni Copy 2
King Copy 2
MVČR new Copy 2
UNHCR Copy 2
unicef
Cervantes Copy 2
Přidejte se k nám >
Přidejte se k nám
Existuje mnoho způsobů, jak se můžete zapojit do projektů Slovo 21, z.s., a podniknout tak kroky pro lepší společnost. Přidejte se k nám nebo přispějte na dobrou věc. Pojďme společně vytvořit svět, ve kterém je každý rovnocenný a respektovaný.
Maximální velikost souboru je 10 MB.
Nahrávám...
fileuploaded.jpg
Nahrávání se nezdařilo. Maximální povolená velikost je 10 MB.
Děkujeme! Vaše zpráva byla odeslána!
Něco se nepovedlo. Zkuste to prosím znovu.