Ačkoli pocházíme z různých koutů světa, jídlo je univerzálním jazykem, který nás spojuje. Někdy stačí jen společný oběd, aby člověk pocítil větší sounáležitost a přijetí v nové zemi. Do letošního ročníku Rodiny odvedle se můžete přihlásit právě teď!
Začátkem ledna se v Praze odehrálo setkání literárního klubu Paramisara, který sdružuje romské spisovatelky a spisovatele. Klub je součástí snahy Slova 21 o podporu rozkvětu romského jazyka. V rámci lednového setkání probíraly spisovatelky plány do nového roku, mezi nimiž je nově připravovaná kniha.
Naprostá většina absolventů hodnotí adaptačně-integrační kurzy „Vítejte v České republice“ jako přínosné, srozumitelné a dobře organizované. Ukázalo to dotazníkové šetření, do kterého se v průběhu celého loňského roku zapojilo 626 účastníků. S kvalitou výkladu bylo spokojeno rekordních 97 % cizinců.
Jana Horváthová, historička, etnografka a ředitelka Muzea romské kultury v Brně má za sebou dlouhou cestu k hledání sebe přijetí. V rozhovoru otevírá témata vlastního dospívání a apeluje na potřebu proměnit, jak se o Romské historii vzděláváme.
Měli jen několik minut na to, aby si sbalili to nejnutnější a opustili své domovy. Výstava Cesta / Stopy příběhů, která bude zahájena dnes, 21. ledna, v Artivist Labu v Kampusu Hybernská, přibližuje příběhy ukrajinských dětí prchajících před válkou.
Architekt, malíř a designér Zdeněk Daniel v rozhovoru otevírá témata, která prostupují veškerou jeho uměleckou tvorbou. Zapojení so projektu Slova 21 Příběhy přeživších, který vzpomíná na romský holokaust, je pro něj příležitostí pro novou formu vyjádření a cestou k dialogu s mladou generací.